Hlavní navigace

Sdílejte, ukládejte a streamujte jednoduše prostřednictvím domácího síťového serveru MediaShare od Verbatimu

[Tisková zpráva] Praha, 28. července 2010 – Verbatim představil MediaShare Home Network Server, nové síťové úložné řešení navržené tak, aby pomáhalo uživatelům organizovat a zpřístupnit veškerý svůj obsah prostřednictvím jediného spolehlivého a výkonného zařízení, a to odkudkoli, kde se právě nacházejí. Uživatelé mohou snadno sdílet, ukládat a streamovat fotografie, videa a další soubory uložené na serveru MediaShare. Ten nabízí až 2 TB úložné kapacity a přichází v elegantní robustní hliníkové schránce. Verbatim MediaShare s kapacitou 1 TB je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 6549 Kč, verze s kapacitou 2 TB bude k dostání později.

Sdílet

  • Sdílení, ukládání a streamování fotografií, videí a dalších souborů
  • Až 2 TB úložné kapacity
  • Tvorba fotografických alb a jejich snadné sdílení s rodinou a přáteli
  • Tlačítko „Easy Transfer“ pro přenos souborů z USB disků nebo paměťové karty rovnou do MediaShare
  • Vzdálený přístup odkudkoli prostřednictvím www.myverbatim.com
  • Elegantní robustní hliníková schránka
  • Tisk připojením USB tiskárny k MediaShare
  • Podpora více uživatelských účtů
  • Kompatibilní s Windows 7, Vista, XP, 2000, Mac OS X
  • Napájecí adaptér a síťový kabel jsou součástí balení

Sdílení, ukládání, streamování: kdekoli, kdykoli
Mnoho domácností dnes vlastní více než jeden počítač a spolu s tím roste potřeba sdílet nebo přistupovat k digitálnímu obsahu z pohodlí obývacího pokoje, kavárny nebo školní učebny. Verbatim proto nabízí nové, uživatelsky přívětivé zařízení, které je díky svým hardwarovým a softwarovým schopnostem jiné než ostatní úložná síťová řešení. Design přístroje tvořený elegantní robustní hliníkovou schránkou z něj činí stylové příslušenství do domácnosti.

Se zařízením MediaShare je velmi snadné prohlížet fotografie, přehrávat hudbu, stahovat či uploadovat soubory prostřednictvím vzdáleného přístupu z kteréhokoli počítače připojeného k internetu. Portál www.myverbatim.com umožňuje uživatelům uploadovat fotografická alba a sdílet je na sociálních sítích jako Facebook nebo Flickr*. Dokonce mohou alba i vytvářet a automaticky posílat e-mailové odkazy své rodině a kamarádům, kteří si mohou fotografie stáhnout z kteréhokoli počítače připojeného k internetu. Hudbu lze jednoduše streamovat uživatelům iTunes na počítače s OS Windows a Mac, které jsou připojené k domácí síti. MediaShare poslouží rovněž k prohlížení fotografií a přehrávání hudby na domácím plochém televizoru prostřednictvím DLNA-kompatibilních zařízení jako jsou digitální přehrávače PlayStation 3 a XBox 360.

Jednoduché rozhraní a vícenásobná konektivita
Verbatim MediaShare přichází s jednoduchým uživatelským rozhraním, které umožňuje přehrávat, ukládat a sdílet soubory. Díky tlačítku Easy Transfer mohou uživatelé uploadovat obsah do serveru přímo z přenosného pevného disku, flash disku nebo čtečky paměťových karet připojené do USB portu na přední straně. MediaShare podporuje funkci Apple Time Machine pro uživatele Mac a Windows Backup pro zálohování obsahu na počítači připojeném k síti. Nechybí ani podpora multitaskingu: to znamená, že uživatel v obývacím pokoji může například poslouchat svou oblíbenou hudbu a prohlížet si fotografie, zatímco někdo jiný v kuchyni může poslouchat jinou hudbu uloženou na MediaShare prostřednictvím svého notebooku.

„Se zařízením MediaShare jsme vyvinuli centralizované domácí síťové úložiště, které umožňuje užívat si veškerého multimediálního obsahu na uživatelsky přívětivém zařízení, a to nehledě na to, kde se uživatel právě nachází. Produkt splňuje všechny požadavky moderního „online“ životního stylu,“ vysvětluje Kai Miroschnik Business Development Manager HDD ve společnosti Verbatim EUMEA.

* Vyžaduje předplatné ročního prémiového balíčku: Uživatelé získají dodatečnou podporu produktu a možnost sdílet obsah prostřednictvím mobilního telefonu, aplikace pro iPhone, RSS příspěvků, aplikace Cooliris pro 3D zobrazení fotografií a přímé uploadování na Flickr. Nákup serveru MediaShare zahrnuje bezplatné 30-denní vyzkoušení prémiového předplaceného balíčku. Roční prémiový balíček stojí 19,99 USD.

O společnosti Verbatim
Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet, SSD a externích pevných disků v kapesním formátu 4,57 cm (1,8“), přenosném formátu 6,35 cm (2,5“) a stolním formátu 8,89 cm (3,5“), a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemical Group a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je světovým lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.cz