Hlavní navigace

MÉDIÍM SE DNES OTEVŘELA REKONSTRUOVANÁ HISTORICKÁ BUDOVA ČESKÉHO ROZHLASU

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 4. září 2008 se novinářům otevřel hlavní vchod budovy Českého rozhlasu na pražské Vinohradské třídě. Za účasti generálního ředitele ČRo Václava Kasíka měli zástupci médií možnost nahlédnout pod pokličku již téměř rok probíhající obří rekonstrukce historického sídla Českého rozhlasu.

Sdílet

Novináři si měli možnost prohlédnout rekonstruovanou budovu včetně legendárního nahrávacího studia S 1, které je největším studiem v České republice. Přes vestibul vstupní haly, která se podle původních plánů navrací do předválečné podoby, prohlídka pokračovala do míst určených pro plánovanou veřejně přístupnou kavárnu a přes prostor výrobních studií 2 a 6 až do jednotlivých pater administrativní části rozhlasové budovy. Účastníci exkurze se zajímali též o osud legendárního rozhlasového výtahu – pater nosteru. Ten již byl zcela repasován a je v historické budově také i instalován. Zatím jej však halí bednění, aby v průběhu probíhajících stavebních prací nedošlo k jeho poškození.

Bezprecedentní obří rekonstrukce historické budovy Českého rozhlasu na pražských Vinohradech byla zahájena 20. září 2007 a její konec je plánován na 30. duben 2009. Po jejím skončení tak na pražských Vinohradech vznikne nový ucelený rozhlasový komplex ohraničený ulicemi Vinohradská, Balbínova a Římská.