Hlavní navigace

Megapixel.cz je i s novým webem nejlepším českým e-shopem

[Tisková zpráva] Praha, 30. října 2008 - Na odborné konferenci Web Top 100 zopakoval prodejce digitálních fotoaparátů Megapixel svůj loňský úspěch. Internetový obchod Megapixel.cz se stal vítězem v kategorii e-shopů, a to s novým webem, který funguje od jara. Ukazuje se tak, že úsilí o co nejlepší podmínky pro nakupující a nabídka mnoha doplňkových služeb a dalších informací je tou správnou cestou, jak budovat úspěšný e-shop.

Sdílet

V soutěži, která umožňuje firmám v České republice porovnat webové prezentace, se Megapixel.cz stal nejlepším českým e-shopem. Jednotlivé projekty hodnotili experti na nejdůležitější oblasti internetového podnikání. Odborně metodiku vyhodnocování stránek zaštítilo poradenské centrum Dobrý web společnosti Internet Info. Hodnotitelé weby zkoumali z pohledu použitelnosti, marketingu, grafického designu, technického řešení a informační hodnoty. Každá kategorie navíc měla svého odborného garanta.

Megapixel.cz opakuje loňský triumf
Již v loňském ročníku soutěže vyhrál Megapixel.cz kategorii e-shopů a také soutěž v sekci Obchod a prodej. Letos bylo možné projekty přihlašovat pouze do jedné kategorie. Ředitel Megapixelu Tomáš Matějček vítězství okomentoval: „Jsme rádi, že i s novým webem jsme uspěli v renomované soutěži. Především se nám tak potvrdilo, že jsme se vydali správným směrem.“

Získané body navíc vynesly Megapixel.cz na druhou příčku v celkovém pořadí, a to v těsném závěsu za webem Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Kvalita nového webu prověřena
Na redesignu webu pracovali u Megapixelu téměř rok, grafické řešení dostala na starost firma PeckaDesign, která se svým webem také zopakovala své loňské vítězství.

Na podobě, propagaci i obsahové stránce nového e-shopu se společností Megapixel dlouhodobě spolupracuje i poradenská firma H1.cz. Konzultant Václav Štrupl, který stál u vzniku nové podoby e-shopu Megapixel.cz, říká: „Tento klient nám umožňuje v praxi aplikovat nejnovější poznatky související s tvorbou i provozem úspěšného moderního e-shopu i webu. O to víc nás těší, že takto vzniklý projekt sklízí prestižní ocenění.“

O společnosti Megapixel s.r.o.
Společnost Megapixel s.r.o. byla založena v roce 2001 a stala se jedním z prvních prodejců digitálních fotoaparátů v České republice. Fototechniku prodává ve svých dvou kamenných prodejnách v centru Prahy, v jedné prodejně v Brně a také prostřednictvím elektronického obchodu na adrese www.megapixel.cz. Megapixel má v Praze také vlastní expediční sklad.

O společnosti PeckaDesign, s.r.o.
Společnost PeckaDesign, s.r.o. vznikla v roce 1998 a zaměřuje se na komplexní služby v oblasti internetových a multimediálních aplikací a prezentací, firemního vizuálního stylu, internetové a tištěné reklamy. PeckaDesign se řadí mezi přední dodavatele kvalitního kreativního designu a sofistikovaných internetových aplikací.

O společnosti H1.cz, s.r.o.
Společnost H1.cz s.r.o. je poradenská firma poskytující analytické, poradenské, vzdělávací a kreativní služby v oblasti tvorby webových stránek, internetového marketingu a online publikování. Cílem všech aktivit společnosti je zvýšení návštěvnosti, efektivity a obchodní účinnosti webových stránek klientů.