Hlavní navigace

Mejdan roku z Václaváku uvítal okolo třiceti tisíc diváků

[Tisková zpráva] Velká silvestrovská show, nazvaná Mejdan roku z Václaváku, kterou TV Nova vysílala 31. prosince 2006 v přímém přenosu, přilákala přímo na pražské Václavské náměstí okolo třiceti tisíc diváků. I přes toto mimořádné množství lidí nedošlo k žádným bezpečnostním komplikacím, který by narušily průběh akce.

Sdílet

Praha 1. ledna 2007 – Zcela bez nadsázky lze říci, že TV Nova poslední den roku rozezpívala, roztančila a nakonec velkým ohňostrojem také rozzářila pražské Václavské náměstí. Právě z jeho prostor totiž vysílala velkou silvestrovskou show nazvanou Mejdan roku z Václaváku, v níž vystoupila řada předních hvězd českého showbyznysu v čele s Karlem Gottem, který také připil těm, kteří byli na Václavském náměstí přímo, ale i těm, kteří se tohoto mejdanu zúčastnili prostřednictvím TV Nova.

Stejně důležitá jako průběh programu však byla i bezpečnost diváků, jichž se zde sešlo téměř třicet tisíc. Jejich ochranu zajišťovalo 250 členů ochranné služby, lékaři, zdravotní sestry, několik desítek policistů a hasičů. I sami diváci museli v chráněné zóně dodržovat pravidla, jež jsou ostatně při pořádání podobných akcí běžná. Nesměli mít s sebou zbraně, zábavní pyrotechniku, alkohol ve skleněných lahvích apod. „Zajistit bezpečnost podobně rozsáhlé akce byl prvořadý a přitom velmi náročný úkol. Navíc Silvestr je den, kdy se chce řada lidí bavit odvázaněji než jindy. Jsem velmi ráda, že mohu říci, že v zóně, která byla určena pro diváky TV Nova, nedošlo k žádné bezpečnostní komplikaci. Nikdo nebyl vážně zraněn, neodehrály se zde žádné potyčky, nezaznamenali jsme ani žádné projevy vandalismu,“ říká Veronika Šmítková, tisková mluvčí televize Nova.

Veronika Fáberová, ředitelka společnosti Orange Group, která za bezpečnost zodpovídala, navíc upřesnila, že v chráněné zóně nemuseli zasahovat ani hasiči a že tiskový mluvčí Policejního prezidia na základě informací z Prahy 1 oficiálně hovoří o jednom z nejklidnějších Silvestrů, který v Praze zažili. Spokojen je i ředitel Záchranné služby Zdeněk Schwarz, který k bezpečnosti v horní části Václavského náměstí řekl: „Bezpečnostní situace v Praze byla letos obecně horší než loni, což se však rozhodně nedá říci o části Václavského náměstí, v níž TV Nova pořádala silvestrovskou show. Tato oblast byla v danou dobu nejbezpečnější a nejklidnější částí Prahy. Byla natolik výborně chráněna, že podobná opatření by mohla být příkladem i pro ostatní části Prahy v dalších letech,“ vysvětluje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).