Hlavní navigace

Česká firma MEMOS Software zakládá obchodní centrum v Bělorusku

[Tisková zpráva] Praha, 31. 8. 2010 - MEMOS Software, česká firma zabývající se vývojem software na zakázku, rozšiřuje své obchodní aktivity v Bělorusku. V Minsku zřizuje nové obchodní centrum, které bude mít na starosti akvizici potenciálních klientů, IT firem ze Západní Evropy a USA, které svoji pozornost stále více soustředí na levný a kvalitní outsourcing služeb směrem na Východ.

Sdílet

„Vývojové centrum jsme v Bělorusku založili již před dvěma lety. Nyní nastal čas soustředit sem obchodní aktivity a zaměřit se na aktivní akvizice Západních firem, u kterých se v období krize zvýšila poptávka po levnějších řešeních vývoje softwaru. Pro nás to taktéž znamená snížení nákladů na provoz obchodu oproti ČR a využití kvalitní levné pracovní síly. Do budoucna plánujeme úplné obchodní osamostatnění běloruské pobočky a zaměření se také na trhy postsovětských republik, které mají v našem oboru velký potenciál,“ říká Petr Kudláček, jednatel MEMOS Software, který bude mít na starosti zprovoznění pobočky přímo v Minsku.

MEMOS Software se zabývá vývojem specializovaného podnikového software na míru a cílí především na střední a větší firmy. Začátkem roku koupila 10% podíl v britské společnosti Invenias Limited a získala tak snadnější přístup na Západní trhy, kde má Invenias stabilní pozici v poskytování informačních systémů pro personální agentury a pro HR oddělení. V letech 2007 a 2008 byla oceněna poradenskou agenturou Deloitte jako nejrychleji se rozvíjející česká firma v regionu střední Evropy.

Další informace:
MEMOS Software je česká společnost, která vyvíjí a integruje software na zakázku postavených na technologiích společnosti Microsoft. Software na klíč je dodáván náročným zákazníkům po celém světě – kromě České republiky též v USA, Velké Británii, Polsku, Slovensku, Dánsku a v Jižní Africe. Ke klientům společnosti patří mimo jiné T-Mobile, Orco Property Group, Peugeot či Scania Finance. MEMOS Software má centrálu v Praze a provozuje vývojové centrum v Bělorusku, zaměstnává více než 50 lidí. Více na www.memos.cz

MEMOS Software provozuje také společnost eWay System, jejímž cílem je reagovat na potřeby informačních systémů u malých a středních firem. V minulém roce představila úspěšný CRM informační systém integrovaný v Microsoft Outlook, pod názvem eWay-CRM 3.0, který zefektivňuje řízení firem, jež využívají projektový přístup. Více na http://www.eway-crm.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).