Hlavní navigace

Mendelova univerzita v Brně zavede akademický informační systém na STU v Bratislavě

[Tisková zpráva] Univerzitní informační systém Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně uspěl ve výběrovém řízení na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě. Smlouvu o jeho implementaci podepsali v pátek 26. května 2006 rektor MZLU v Brně prof. Jaroslav Hlušek a rektor STU prof. Vladimír Báleš. „Implementace akademického informačního systému je pro STU prioritou,“ zdůraznil při podpisu smlouvy rektor STU Vladimír Báleš.

Sdílet

Slovenská technická univerzita v Bratislavě se dnes stala významným partnerem MZLU v Brně v oblasti informačních systémů, který se svými 20 tisíci studenty prověří možnosti a schopnosti Akademického informačního systému. “Zkušební provoz studijně administrativního systému na pilotních fakultách STU bude zahájen již v září tohoto roku,“ doplnila Iva Šajbidorová z STU v Bratislavě. Následně budou implementovány další moduly a systém bude rozšířen i na ostatní fakulty STU. Univerzitní informační systém MZLU v Brně je komplexní řešení pro hlavní činnost univerzity. Jeho první verze byla provozována již od března 2000, v roce 2002 získal systém 3. místo na prestižní evropské soutěži univerzitních informačních systémů EUNIS Elite Award of Excellence. Vlastní webový informační systém je určen nejen pro komplexní řešení studijní agendy, ale v současné době je využíván a dále rozvíjen jako centrální integrovaný informační systém pro administraci hlavní činnosti univerzity. Informační systém zahrnuje moduly studijně administrativního systému, vědeckovýzkumného systému, osobního managementu, eLearningové nástroje, subsystémy technologické a manažerské. Řešení je vybudováno na platformě Sun a Oracle, na softwarové vrstvě využívá velké množství open source softwarových produktů, jako je Apache, Perl či TeX.

Slovenská technická univerzita v Bratislavě je se svými sedmi fakultami největší technickou univerzitou na Slovensku. Svou tradicí navazuje na Báňskou akademii v Banskej Štiavnici, založenou v roce 1762 Marií Terezií. http://www.stu­ba.sk/