Hlavní navigace

Mendelova univerzita v Brně zavede akademický informační systém na TU Zvolen

[Tisková zpráva] Univerzitní informační systém Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně uspěl ve výběrovém řízení na Technické univerzitě ve Zvoleně. Smlouvu o jeho implementaci podepsali v pondělí 3. července 2006 rektor MZLU v Brně prof. Jaroslav Hlušek a rektor TU Zvolen prof. Ján Tuček. „Implementace akademického informačního systému je pro TU Zvolen prioritou,“ zdůraznil při podpisu smlouvy rektor TU Ján Tuček.

Sdílet

Technická univerzita ve Zvoleně se dnes stala v pořadí již druhým partnerem MZLU v Brně v oblasti informačních systémů, který se svými 6 tisíci studenty prověří možnosti a schopnosti Akademického informačního systému. Zkušební provoz studijně administrativního systému na TU Zvolen bude zahájen v závěru tohoto roku. Následně budou implementovány další moduly Akademického informačního systému. Rektoři se v průběhu slavnostního podpisu smlouvy shodli na faktu, že tato spolupráce otevírá novou kapitolu partnerství našich univerzit.

Univerzitní informační systém MZLU v Brně je komplexní řešení pro hlavní činnost univerzity. Jeho první verze byla provozována již od března 2000, v roce 2002 získal systém 3. místo na prestižní evropské soutěži univerzitních informačních systémů EUNIS Elite Award of Excellence. Vlastní webový informační systém je určen nejen pro komplexní řešení studijní agendy, ale v současné době je využíván a dále rozvíjen jako centrální integrovaný informační systém pro administraci hlavní činnosti univerzity. Informační systém zahrnuje moduly studijně administrativního systému, vědeckovýzkumného systému, osobního managementu, eLearningové nástroje, subsystémy technologické a manažerské. Řešení je vybudováno na platformě Sun a Oracle, na softwarové vrstvě využívá velké množství open source softwarových produktů, jako je Apache, Perl či TeX.

Technická univerzita ve Zvoleně je jedinou univerzitou s lesnickým a dřevařským zaměřením na Slovensku. Svou tradicí navazuje na Báňskou akademii v Banskej Štiavnici, založenou v roce 1762 Marií Terezií. http://www.tuz­vo.sk/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).