Hlavní navigace

Merak Mail Server představuje jednoduchou metodu boje proti Spamu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Merak Mail Server představuje jednoduchou metodu boje proti Spamu

Společnost IceWarp CZ, dodavatel poštovního serveru Merak Mail Server, dokončila integraci nové metody boje proti spamu Graylisting, založené na opakovaném doručení zprávy. Slušné e-mailové servery si zařadí po prvním neúspěšném doručení pošty zprávu do fronty a snaží se ji odeslat znovu. Na to však SPAMOVÝ robot chrlící miliardy zpráv nemá čas a opakovaným doručením se nezabývá. Metoda Greylisting v nové verzi Meraku spočívá právě v tom, že první pokus o doručení odmítne, zaznamená IP adresu a teprve opakovaný pokus o doručení nepovažuje za SPAM.

Tato jednoduchá technologie dokáže v kombinaci s ostatními antispamovými filtry v Meraku odbourat až 99% nevyžádané pošty. Velkou výhodou Greylistingu je i to, že SPAM je odmítnut v počáteční fázi SMTP komunikace a je tím tedy ušetřena stále cená síťová kapacita.

Greylisting integrovaný v Merak Mail Serveru je možné kompletně optimalizovat na míru pro každý druh nasazení. Merak v sobě obsahuje databázi IP adres, které sám označil za ověřené a administrátor má možnost nastavit po jakou dobu bude tato databáze aktivní. Přes ODBC se pak lze napojit na jakýkoliv jiný databázový systém ve kterém mohou být důvěryhodné IP adresy uchovány a sdíleny mezi více servery.

Merak Mail Server běží pod Windows 2003/2000/NT/9× a podporuje internetové protokoly SMTP/POP3/IMAP4/FTP & HTTP. Produkt je plně lokalizován do českého jazyka a k dispozici je i česká systémová podpora produktu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).