Hlavní navigace

Město Cottbus a T-Systems: společné datové centrum pro veřejnou správu

[Tisková zpráva] Nižší provozní náklady pro město. Kontrakt uzavřen na deset let. Největší projekt společnosti T-Systems v oblasti veřejné správy.

Sdílet

            Společnost T-Systems a město Cottbus uzavřely partnerskou smlouvu na deset let. Součástí smlouvy je modernizace městského informačního a telekomunikačního systému včetně příslušných oddělení, která dříve poskytovala veškeré IT služby pro město. Zároveň bude T-Systems provozovat vybrané systémy a zajišťovat funkční procesy. Zaměstnanci radnice budou čerpat informace z datového centra pro svou každodenní práci, jako je vedení agend nebo přístup k registru vozidel.

            Podpisem partnerské smlouvy dosáhlo město snížení nákladů na ICT a bude platit jen za služby, které aktuálně využije. Doposud používalo město veškeré IT a datové centrum v rámci svých vlastních zdrojů. Potřeba rozvoje však vyžadovala moderní přístup. Došlo tedy na zajištění služeb od externího dodavatele, společnosti T-Systems. Město Cottbus a T-Systems tak nové datové centrum postaví a budou jej provozovat společně.

       Město Cottbus se zaměří  jen na svou hlavní činnost v oblasti výkonu veřejné správy a samosprávy

            Při podpisu smlouvy ocenil starosta Holgen Kelch snahu městské samosprávy, která se zaměřuje na hledání úspor. „Kvalita IT služeb byla vždy na velmi vysoké úrovni, ale nikdy nedošlo ke sdílení IT služeb na úrovni obcí. Chceme ušetřit finanční prostředky, zároveň požadujeme růst kvality služeb. Nechceme řešit problémy spojené s IT, chceme sloužit našim občanům. Outsourcing IT služeb by se měl stát standardem pro veřejnou správu a samosprávu,“ doplnil starosta.

                         Datové  centrum města Cottbus je k dispozici i ostatním městům a obcím

           V budoucnosti bude datové centrum schopné zajišťovat služby napříč veřejnou správou. Společnost T-Systems nastavuje parametry technologií tak, aby bylo možné do datového centra připojovat další obce a města, pokud budou chtít využívat nové sdílené datové centrum. „Budeme provozovat datové centrum pro město Cottbus a rozšiřovat jeho využití mezi ostatní subjekty veřejné správy,“ vysvětlil Kelch. Datové centrum zůstává na ulici Berliner Strasse, poblíž radnice, časem se přesune do nově budované komerční zóny.

              Veřejné služby a procesy, které zajišťují úředníci města, zůstanou beze změn. Společnost T-Systems bude odpovědná za provoz datového centra, a za úkoly, které nebude možné zajistit prostřednictvím zaměstnanců radnice. Někteří ze zaměstnanců radnice se přesunou přímo do společnosti T-Systems.

            „Tento IT projekt je největším svého druhu, který zajišťujeme pro veřejnou správu v Německu,“ řekl Holger Hille, šéf obchodu pro veřejnou správu ze společnosti T-Systems. „V současnosti všechny samosprávy v Německu provozují svá datová centra, ale dochází u nich k dosažení limitu z hlediska lidských zdrojů a chybí jim dostatek ICT odborníků. Veřejná správa, stejně jako každé jiné odvětví, je závislá na IT systémech. To vytváří příležitosti pro partnerský a obchodní model, jaký jsme nastavili ve městě Cottbus,“ dodal Hille.

            Nové technologie také  otevírají příležitosti k modernizaci veřejné správy. Rozvoj v tomto směru umožní snadnější nasazení například centrálního čísla 115, které se bude používat napříč celým Německem pro veškeré instituce, nebo zavádění EU směrnic v oblasti ICT.

            O společnosti T-Systems 

           T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky včetně řešení pro veřejnou správu. V roce 2010 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

          Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky s podporou inovativních řešení pro propojenou budoucnost obchodu a společnosti. Skupina má 47.600 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2010 činily 9,1 miliardy euro.

          Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.           Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

         O skupině  Deutsche Telekom

          Skupina Deutsche Telekom je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných ICT služeb pro více než 129 miliónů mobilních zákazníků, 36 miliónů zákazníků fixních služeb a více než 16 miliónů širokopásmových služeb. Skupina poskytuje produkty a služby pro pevné i mobilní sítě, internetové a IPTV zákazníky. Pro firmy zajišťuje skupina širokou škálu ICT řešení. Deutsche Telekom působí ve více než 50 zemích světa a má 247.000 zaměs­tnanců. Tržby generované v roce 2010 dosáhly výše 62,4 miliardy euro, z toho více než polovina mimo Německo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).