Hlavní navigace

Metodika NetMonitoru je v pořádku

[Tisková zpráva]

Sdílet

Metodika NetMonitoru je v pořádku

Praha, 24. 2. 2004 – Dne 20. února 2004 odstoupila společnost iAudit International, s.r.o. od smlouvy s TNS Factum, s.r.o. o spolupráci při provádění kontinuálního výzkumu NetMonitor. Zadavatelem NetMonitoru je Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR), realizátorem je TNS Factum. iAudit je subdodavatelem, který pro TNS Factum zajišťuje jeden z datových zdrojů pro tento výzkum. Údajným důvodem pro odstoupení od smlouvy je podle vyjádření iAuditu „nedodržení určené délky dotazování“.

SPIR i TNS Factum prohlašují, že důvody uváděné iAuditem jsou účelové a metodika NetMonitoru byla dodržena. „Délka dotazování není pro hodnocení kvality sebraných dat relevantní. Kvalitu dat je nutné hodnotit pomocí počtu a struktury respondentů z hlediska frekvence užívání internetu, pohlaví, věku, vzdělání a dalších parametrů. Z tohoto hlediska byla lednová data stejně kvalitní jako v předchozích vlnách,“ říká k tomu Jana Prouzová, předsedkyně metodologické komise SPIRu, která je garantem metodiky výzkumu.

„Pro výkonnou radu SPIRu je podstatný názor naší metodologické komise, která na realizátora dohlíží. Prostudováním výsledků lednového sběru dat jsme se přesvědčili, že posun začátku sběru dat o několik dní neměl na kvalitu sebraných dat žádný vliv,“ řekl Petr Bednář, předseda VR SPIRu. Srovnání struktury panelu z října 2003 a ledna 2004 je přílohou této zprávy.

V tuto chvíli má SPIR s iAudit International i nadále platnou smlouvu, která iAudit zavazuje ke spolupráci s TNS Factum. SPIR předpokládá, že iAudit se touto platnou smlouvou bude řídit.

SPIR společně s realizátorem TNS Factum nyní připravují kroky, které umožní bezproblémový chod výzkumu NetMonitor i bez součinnosti společnosti iAudit International. „Měřených serverů a odběratelů dat z řad mediálních agentur by se problémy s jedním ze subdodavatelů neměly nijak dotknout,“ uvedl Petr Bednář.

Pro další informace volejte:
Petr Bednář, předseda VR SPIR
e-mail: bednar@ringier.cz
tel: 225 097 749

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).