Hlavní navigace

METRO ETHERNET FORUM POTVRDILO SHODU OPTICKÝCH SÍŤOVÝCH PLATFOREM LUCENT TECHNOLOGIES SE SPECIFIKACEMI „MEF 14“

[Tisková zpráva] Společnost Lucent Technologies oznámila, že její multiservisní platformy SDH a SONET získaly osvědčení o shodě se specifikacemi „MEF 14“ Metro Ethernet Fóra pro řízení metropolitního ethernetového provozu. Při certifikaci se hodnotí, zda platformy splňují kritéria širokopásmového řízení a výkonnosti nezbytná pro dosažení požadované kvality a úrovně ethernetové služby (QoS a SLA) v trojkombinaci rezidentních a podnikových hlasových, datových a video služeb, jako je IPTV, video na objednávku, IP hlasový provoz a další.

Sdílet

Platformy Lucentu úspěšně absolvovaly přísné testy a potvrdily schopnost podporovat tři sady služeb definovaných fórem Metro Ethernet Forum, tj. služby ethernetové soukromé linky (EPL), ethernetové virtuální soukromé linky (EVPL) a ethernetové sítě LAN (ELAN).

Testům byly podrobeny platformy Metropolis® ADM, AMS, AM, AMU, DMX a DMXtend. Zkoušky proběhly v laboratoři Iometrix a všechny produkty získaly osvědčení o shodě s požadavky stanovenými v MEF 14, „Teoretický soubor zkoušek pro řízení provozu, fáze 1“. Skupina směrovacích ethernetových produktů Lucent toto osvědčení získala již v červnu letošního roku.

Světový kongres zprostředkovatelů přenosu
Na Světovém kongresu poskytovatelů přenosu Carrier Ethernet World Congress (CEWC) 2006, což je oficiální konference Metro Ethernet Fóra konaná v Madridu od 26. do 29. září, se mimo jiné představila i přenosová ethernetová řešení Lucent. Společnost Lucent se podílela na společné výstavě vzájemné interoperability ethernetových přenosů vedené evropským střediskem testování sítí European Advanced Networking Test Center (EANTC). Tato akce měla za cíl posloužit jako vzor pro infrastruktury složené z elementů různých výrobců, které nabízejí ethernetové podnikové služby a spotřebitelské služby trojkombinace „Triple Play“, IPTV a IP hlasového přenosu.

Součástí výstavy byla i řada seminářů, na kterých promluvili představitelé společnosti Lucent, například David Ginsburg, vicepresident marketingu a produktového řízení, Carrier Ethernet Solutions, který přednesl přednášku „Hodnocení tržního dopadu ethernetu a sledování růstu při jeho zavedení operátory WAN, MAN a přístupových sítí“, nebo Dave Brown, vyšší marketingový vedoucí, Optical Networking, který hovořil na téma „Zavádění ethernetu v páteřních a metropolitních sítích."

Další informace o přenosových a optických ethernetových řešeních společnosti Lucent najdete na adrese www.lucent.com/cet­s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).