Hlavní navigace

Metropolnet - Komplexní služby pro město Ústí n. L.

[Tisková zpráva]

Sdílet

Metropolnet a.s. – Komplexní služby pro město Ústí n. L.

Ústí nad Labem, 21. června 2004 – Akciová společnost Metropolnet významně rozšíří v letošním roce paletu služeb v oblasti informačních technologií, které poskytuje magistrátu města Ústí nad Labem. Plní tak další etapu v dlouhodobé strategii uplatnění výpočetní techniky ve správě města. Hlavním letošním cílem je spuštění základních ekonomických úloh ekonomického informačního systému a nasazení systému na řízení oběhu dokumentů.

V letech 2002–2003 se Metropolnet soustředil na vybudování kompletní komunikační a systémové infrastruktury informačního systému města. Jeho součástí byla zejména Metropolitní síť, propojující optickými kabely jednotlivé městské části a významné subjekty vlastněné městem, a rovněž profesionální datové centrum Magistrátu.

Rok 2004 je rokem nasazení ekonomického informačního systému. Důraz je položen na implementaci základních ekonomických agend jako je účetnictví a rozpočet. Samozřejmostí je nasazení částí systému pro výběr daní a poplatků. Současně se zmíněnými částmi je nasazována spisová služba.

Metropolnet a.s. spolupracuje na implementaci aplikačního software se třemi hlavními dodavateli. Partnerem pro dodávku spisové služby je společnost CNS a.s. Partnerem pro aplikaci na výběr daní a poplatků je společnost R-INFO, s.r.o., která provádí ve velké většině upgrade již dříve dodaných částí systému. Partnerem pro dodávku základního ekonomického informačního systému je CDL SYSTEM a.s., který se podílel na dodávce první etapy – Metropolitní sítě.

Kontakt:

CDL SYSTEM, a.s.
Ing. Kotrs Vítězslav
Klíšská 31
400 01 Ústí n. L.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).