Hlavní navigace

Mezinárodní festival TECHFILM a mezinárodní konference EMTECH

[Tisková zpráva] Ve dnech 12. - 15. května 2008 se bude v areálu ČVUT v Praze v Dejvicích konat 45. ročník mezinárodního festivalu TECHFILM (Technology-Film-Multimedia), se kterým současně probíhá také 3. ročník mezinárodní konference EMTECH (Education-Media-Technology). Festival je veřejnosti otevřen denně od 9.00 do 14.00 hodin a svým návštěvníkům nabízí bohatý program (promítání soutěžních filmů, prezentace výukových produktů a celá řada seminářů).

Sdílet

Motto „Poznávat a objevovat“ je již tradiční pozvánkou pro všechny milovníky nových informací z oblasti vědy, techniky a umění na akci, která letos představí 102 nejnovějších snímků z 20 zemí světa, komisí EU a ČR. V mezinárodní filmové soutěži o Grand Prix Techfilmu bude bojovat 30 z nich. V národní soutěži o Křišťálovou tužku bude představeno 12 výukových produktů. V programu přednášek konference vystoupí nejen odborníci, pedagogové, ale také studenti (někteří z oceněných Talentů aplikovaného výzkumu). Prostor dostanou i názory zainteresované veřejnosti. Každý den je věnován určité tématické oblasti, která bude představena ve svém vlastním prostředí:

Pondělí 12. 5. „Síla spojení“, den věnovaný telekomunikační a přístrojové technice Místo konání: Fakulta elektrotechnická, Technická 2, Praha 6. Seminář na téma Digitální média se spojí videokonferencí s účastníky panelové diskuze „U českého milníku DVB-T“ na konferenci ICTday v kongresovém sále hotelu Angelo.

Úterý 13. 5. „Technologie pro město“, den věnovaný stavebnictví, architektuře, dopravě, životnímu prostředí. Místo konání: Fakulta stavební a Fakulta architektury, Thákurova 7, Praha 6.

Středa 14. 5. „Zpět k inženýrství“, den věnovaný vědě a vzdělávání. Místo konájní: Fakulta strojní, Technická 4, Praha 6. Účastníci semináře na téma Budoucnost studia technických oborů ve své diskuzi jistě naplní heslo dne, které jasně potrhuje potřeby trvale udržitelného rozvoje a celoživotního vzdělávání.

Čtvrtek 15. 5. „Čistá energie“, den věnovaný energetice a čistotě vod. Místo konání: Ekotechnické museum, Papírenská 6, Praha 6. Na festival není nutná předchozí akreditace. Všechny promítané filmy si lze zapůjčit. Vstup zdarma. Více informací o konferenci najdete na http://emtech­.cvut.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).