Hlavní navigace

Filmový MGM Channel připomene Spielbergova díla z 80. let

[Tisková zpráva] Dvě celovečerní díla spjatá se Stevenem Spielbergem představí v cyklu Zblízka filmový kanál MGM Channel. V neděli 26. června večer uvede MGM Channel dobrodružný rodinný snímek Rošťáci (The Goonies) a hned poté dramatický příběh Barva nachu (The Color Purple). Filmový kanál MGM Channel v Česku a na Slovensku zastupuje společnost Chello Central Europe, člen skupiny Liberty Global, Inc., reklamní čas prodává agentura At Media.

Sdílet

Hrdiny dobrodružného příběhu Rošťáci (neděle 26. června od 20.30) je klukovská parta z malého přímořského městečka Astorie, která zcela náhodou přijde na stopu starému pirátskému pokladu a vydá se ho hledat do labyrintu podzemních jeskyní. Nejenže je to dobrodružství, které kluky vzrušuje, ale také jediná možnost, jak získat finanční prostředky potřebné k záchraně jejich domovů před zbouráním. Spielberg se na tomto snímku podílel jako autor námětu a nabídl v něm lákavou směsici vtipu, dobrodružství a fantazie pro všechny generace.

Film Barva nachu (neděle 26. června od 22.35) byl natočen podle stejnojmenného románu Alice Walkerové oceněného Pulitzerovou cenou a je strhujícím diváckým zážitkem nejen díky fantastickým hereckým výkonům slavných hvězd v hlavních rolích, ale také díky dokonalému režijnímu vedení Stevena Spielberga. Mezi roky 1909 a 1949 mladá černoška z amerického Jihu jménem Celie (Whoopi Goldbergová) postupně získává sebeúctu při snaze o vzdělání a nalezení lásky – a to navzdory násilnickému manželovi i celospolečenské diskriminaci žen a černošských obyvatel. Bohatě strukturovaný děj snímku, zahrnující několik desetiletí, vypráví velkou část životního příběhu prosté venkovské ženy. Po vynuceném sňatku s hrubým Albertem (Danny Glover), kterého musí oslovovat pane, se Celie uzavírá do sebe a se svým trápením se svěřuje pouze Bohu. Až přátelství se dvěma skvělými ženami Sofií (Oprah Winfreyová) a Shug (Margaret Averyová), jí dodá sílu, z níž čerpá sebedůvěru a schopnost odpustit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).