Hlavní navigace

Michael Dell generálním ředitelem společnosti Dell Inc

[Tisková zpráva] ROUND ROCK, TEXAS, 31. ledna 2007 – Kevina Rollinse, dosavadního generálního ředitele a člena představenstva společnosti, s okamžitou platností ve funkci nahradí Michael Dell, který však i nadále zůstane předsedou představenstva.

Sdílet

„Domníváme se, že Michaelova vize a schopnosti jsou pro dlouhodobé budování vedoucí pozice společnosti Dell v technologickém průmyslu rozhodující,“ řekl Samuel A. Nunn, předsedající ředitel představenstva společnosti Dell. „Na celém světě v tuto chvíli není lepší osobnost pro řízení společnosti Dell než muž, který přímý model prodeje vytvořil a posledních 23 let firmu budoval.“

Michael Dell na adresu Kevina Rollinse, který opouští ve společnosti všechny funkce, a o nově vzniklé situaci řekl: „Kevin byl výborný partner v podnikání a přítel. Za posledních 10 let podstatně přispěl k rozvoji našeho byznysu. Do budoucna mu přeji mnoho úspěchů. Před společností Dell stojí nyní obrovské příležitosti. Jsem nadšený z naší vize nazývané Dell 2.0, která zahrnuje plán poskytovat zákazníkům nejlepší péči, vybudovat silný globální byznys v oblasti služeb a zajistit, aby naše produkty poskytovaly zákazníkům nejlepší dlouhodobou hodnotu.“

Michael Dell založil společnost v roce 1984 s tisícem dolarů a nápadem, který v té době neměl obdoby – obejít prostředníky a prodávat počítačové systémy zákazníkům přímo. Od založení společnosti vykonával funkci předsedy představenstva a do roku 2004 byl také jejím generálním ředitelem.

Michael Dell se v roce 1992 stal nejmladším generálním ředitelem společnosti v žebříčku Fortune 500. Pracuje ve správní radě Světového ekonomického fóra, ve výkonném výboru Mezinárodní podnikatelské rady a je také členem Americké podnikatelské rady.

Společnost zároveň očekává, že její příjmy a zisk na akcii za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2007 budou pod úrovní původních odhadů.