Hlavní navigace

Michael Dell se zúčastnil otevření nového závodu v polské Lodži

[Tisková zpráva] Praha, 23. ledna 2008 – Generální ředitel společnosti Dell Michael Dell dnes oficiálně otevřel nejnovější a nejmodernější výrobní závod společnosti Dell a oslavil tuto událost spolu se zaměstnanci, zákazníky, členy polské ústřední vlády i místních samospráv a obchodními partnery. Díky tomuto závodu se výrobní a personální kapacity společnosti Dell přiblíží rostoucí poptávce ve střední a východní Evropě a výrazně se zkrátí dodací lhůty.

Sdílet

„Obchodní úspěch Dell je založen na spojení vynikajících výrobních kvalit s detailní znalostí potřeb našich zákazníků,“ uvedl Michael Dell. „Nárůst našich podnikatelských aktivit ve střední a východní Evropě nás přesvědčil, že zde musíme vybudovat výrobní základnu, která by nám umožnila realizovat naše plány v celém regionu. Zřízení moderního závodu v Lodži znamená, že můžeme udržet dynamiku růstu a zároveň nabízet zákazníkům kvalitnější služby.”

Umístěním závodu v Polsku se Dell ocitá mnohem blíže svým zákazníkům, výrazně urychluje dodací lhůty a zkvalitňuje služby v tomto regionu. Závod představuje pro Dell velkou investici do regionu a odráží jeho význam pro podnikání společnosti.

V souladu s celosvětovou snahou společnosti o podporu místních komunit a minimalizaci dopadů činnosti na životní prostředí lodžský závod v současnosti realizuje celou řadu lokálních projektů. Dvě školy z lodžské čtvrti Widzew tak získaly produkty společnosti Dell v hodnotě 35.000,– USD a více než 100 zaměstnanců Dell se zúčastnilo výsadby stromů v lesoparku Lublinek. Jednalo se o první etapu iniciativy Dell nazvané „Zasaď strom“, při níž bylo v uplynulém roce v Lodži a okolí vysazeno na 130 000 stromů.

„Chceme být pro město přínosem nejen v tom, že vytváříme pracovní místa. Máme v plánu tyto činnosti dále rozvíjet ve spolupráci s místní komunitou i celým regionem,“ uvedl Sean Corkery, viceprezident Dell pro výrobu pro oblast EMEA, který stojí v čele lodžského závodu Dell.

Investice Dell v Polsku
Nový výrobní závod společnosti Dell na ploše 37.000 metrů čtverečních představuje investici ve výši 200 milionů € (přibližně 292 milionů amerických dolarů). Nepřímé investice ze strany dodavatelů americké společnosti dosáhnou přibližně částky 53 milionů €. V současnosti v závodě pracuje 1200 zaměstnanců.

Závod v Lodži, jemuž předcházela výstavba úspěšného výrobního závodu v Irsku, bude zpočátku vyrábět laptopy LatitudeTM a InspironTM uzpůsobené specifickým potřebám zákazníků společnosti Dell z řad podniků a obchodníků. Zákazníci ze střední a východní Evropy a skandinávských států mohou díky umístění nové továrny očekávat zkrácení současných dodacích lhůt nejméně o dva dny.

Společnost Dell získala první cenu Polské agentury pro informace a zahraniční investice a deníku Warsaw Voice jako nejlepší nový závod či investor na „zelené louce“, který vytvořil nejvyšší počet pracovních míst. Kromě toho jí časopis Forbes udělil cenu Významný investor roku.