Hlavní navigace

PORT – britský vědec Michael Londesborough on-line na webu ČT – 31. 10.

[Tisková zpráva] Michael Londesborough, spoluautor a moderátor týdeníku ČT PORT, v němž předvádí také zajímavé experimenty, bude v pátek 31. října od 11.00 hod. odpovídat na dotazy diváků a návštěvníků webu ČT.

Sdílet

Své dotazy mu budou moci položit na internetové adrese: http://www.ces­katelevize.cz/chat

Michael Londesborough, který má vynikající dar řeči a neúnavnou chuť vysvětlovat přírodní zákony, je spoluautorem a moderátorem týdeníku České televize PORT, v němž předvádí také experimenty, jež vysvětlují zákony fyziky a chemie takovým způsobem, že i laik zatouží po bílém plášti. S prezentací jeho zajímavých pokusů se mohou diváci setkat i na festivalu Týden vědy a techniky, který popularizuje vědu a výzkum a den otevřených dveří na pracovištích Akademie věd ČR.

Česká televize je hlavním mediálním partnerem festivalu Týden vědy a techniky, který probíhá ve dnech od 3. do- 9. listopadu 2008 v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Plzni a Ostravě.

PORT týdeník České televize o novinkách a zajímavostech z nejrůznějších oblastí vědy, nových technologií a společenských oborů má již přes 50 dílů a vyhrál cenu pro „Nejlepší výukový pořad“ na 45. mezinárodním festivalu TECHFILM 2008.

PORT vysílá Česká televize vždy ve středu na ČT2 v 17.15 či 17.20 hodin. Více informací: www.ceskatele­vize.cz/port

Michael Londesborough (*27. 1. 1978 Londýn) absolvoval v r. 1999 chemii na University of Leeds ve Velké Británii, v roce 2002 na stejné univerzitě obhájil Ph.D. Posledních pět let provádí výzkum v Ústavu anorganické chemie AV ČR v Řeži, zaměřuje se na borany, karborany a metalakarborany. Třikrát vyhrál cenu pro české/slovenské mladé anorganické chemiky, spolupracuje na projektech s British Council v Praze, na popularizačních projektech Akademie věd ČR, České televize a Národního technického muzea. Zaměřuje se zejména na zpřístupňování vědy široké veřejnosti, vyučování mladých lidí a vytváření vztahů mezi mladými vědci ve Velké Británii a České republice.