Hlavní navigace

Společnosti Microsoft a Sun Microsystems rozšiřují strategickou alianci

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie, a REDMOND, Washington – 12. září 2007, PRAHA – 17. září 2007 – Společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT) a Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA) oznámily, že se Sun stal OEM partnerem pro systém Windows Server. Sun a Microsoft budou dále spolupracovat na podpoře nasazování systému Windows Server na serverech Sun x64.

Sdílet

„Dnešní oznámení je dalším příkladem podpory Microsoftu pro 64bitové počítačové systémy,“ řekl Bob Muglia, senior viceprezident divize serverů a nástrojů společnosti Microsoft. „Hardwarová platforma Sunu je vynikající základnou pro podniková řešení založená na systému Windows, například Microsoft Virtual Server, Microsoft SQL Server, Microsoft Exchange Server a Microsoft Internet Protocol Television (IPTV) Edition. Spolupráce se společností Sun Microsystems jako OEM partnerem pro Windows Server rozšiřuje možnosti výběru pro naše zákazníky.“

„Sun je nyní schopen dodávat zákazníkům dva nejlepší operační systémy dneška – Solaris a Windows – na inovativních x64 systémech a úložných zařízeních. Zákazníci tak mohou využívat virtualizační výhody Windows a Solarisu na energeticky úsporných systémech x64 Sunu,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident skupiny Systems společnosti Sun Microsystems. „Uznání Microsoftu pro naše systémy x64 a úložná řešení je svědectvím o technických přednostech našeho produktového portfolia.“ Hlavní body oznámení:

OEM dohoda k systému Windows Server – Sun bude nabízet systém Windows Server na svém hardwaru x64 a k serverovým systémům s Windows Server bude poskytovat další obslužné programy a software s přidanou hodnotou. Windows Server 2003 bude na systémech Sun x64 k dispozici během 90 dnů.

Systémy a úložná zařízení Sun x64 – Microsoft oceňuje kvalitu x64 serverových a úložných produktů Sunu na současném trhu. Microsoft a Sun budou dále spolupracovat na testování a ověřování platformy Windows na těchto systémech pro škálovatelné podnikové nasazení.

Virtualizace v systémech Solaris a Windows – Sun a Microsoft společným úsilím zajistí, aby Solaris dobře fungoval jako host pod virtualizačními technologiemi Microsoftu a aby Windows Server dobře fungoval jako host pod virtualizačními technologiemi Sunu. Sun a Microsoft budou spolupracovat na procesech podpory pro zákazníky, kteří používají virtualizační řešení. Tato společná podpora zákazníkům zajistí kvalitní virtualizovaný provoz systémů Windows a Solaris.

Rozšířené partnerství pro technologii IPTV – Sun a Microsoft budou nadále spolupracovat na podpoře celosvětového prosazování technologie Microsoft Mediaroom IPTV a multimediální platformy Microsoft na serverech a úložných systémech Sun. Společnost AT&T při vývoji své nabídky digitální televize U-verse vybrala Sun jako dodavatele jedné z největších světových implementací platformy Microsoft Mediaroom, jež zahrnuje serverový a klientský software. Kombinace serverových řešení Sunu a televizní softwarové technologie a odbornosti Microsoftu má urychlit uvádění služeb IPTV do provozu při zajištění vynikajících charakteristik z hlediska nákladů a výkonu pro poskytovatele komunikačních služeb po celém světě.

Větší investice do interoperability – Microsoft a Sun vybudují Interoperability Center v prostorách kampusu společnosti Microsoft v Redmondu. Součástí centra bude demonstrační prostor pro systémy Sun x64, bude fungovat jako pracovní laboratoř pro výkonové testy a prodejní prezentace Windows na systémech Sun a také se bude zabývat podporou zákazníků, kteří realizují koncepční projekty Windows na systémech Sun x64 včetně společných řešení Sun/Microsoft v oblastech databází, elektronické pošty a posílání zpráv, virtualizace a podpory protokolu RDP (Remote Desktop Protocol) u tenkých klientů Sun Ray. Interoperability Center rozšíří přítomnost Sunu na hlavním kampusu společnosti Microsoft a doplní tak stávající systémy, které Sun prezentuje a testuje ve středisku Microsoft Enterprise Engineering Center.

Tyto pokračující investice do interoperability navazují na původní dohodu o spolupráci, kterou obě společnosti uzavřely v dubnu 2004. Společnosti Microsoft a Sun od té doby spolupracovaly na interoperabilitě webových služeb, řešení správy identit, tenkých klientů, nástrojů pro správu systémů a na vývoji systému Windows Server. Sun prostřednictvím svého programu Customer Ready Systems nabízí služby instalace a uvedení systému Windows Server do provozu. Podporuje tak zákazníky s náročnějšími potřebami v oblasti přípravy na integraci a testování. Obě společnosti také vytvořily základnu pro těsnější interoperabilitu mezi platformami Java Enterprise Edition (Java EE), .NET Framework 3.0 a Windows Communication Foundation v rámci technologií Sunu pro součinnost webových služeb (Project Tango). Sun je zakládajícím členem organizace Microsoft Interoperability Vendor Alliance a má partnerský status Microsoft Gold Certified Partner.

Další informace o Windows na systémech x64 od Sunu najdete na webu: http://www.sun­.com/software/win­dows/. Další informace o podpoře 64bitových počítačů v systému Windows najdete na webu http://www.mi­crosoft.com/ser­vers/64bit/over­view.mspx .