Hlavní navigace

Microsoft a T-Systems spojují síly v inovačním cloudovém megaprojektu pro Shell

[Tisková zpráva] Ropný gigant Shell bude pro své zaměstnance na celém světě nakupovat služby dynamicky přes web.

Sdílet

Společnosti Microsoft a T-Systems podepsaly rozsáhlou pětiletou smlouvu, která zaměstnancům koncernu Shell umožní celosvětovou spolupráci on-line. Shell bude přes web dynamicky nakupovat služby SharePoint, zvýší tak flexibilnost práce a sníží náklady.  

Shell již používá MS SharePoint jako kolaborační platformu. Společnost T-Systems se nyní připravuje virtuálně poskytovat zaměstnancům společnosti Shell ze svého datového centra speciálně přizpůsobenou verzi Microsoft SharePoint k cílovému termínu v dubnu 2011. Zaměstnanci společnosti Shell se tak možností virtuální práce v cloudu odkudkoli a kdykoli posunou na vyšší úroveň spolupráce  

“Pro nás, jako globálně působící firmu, je SharePoint klíčovým nástrojem hladké spolupráce při projektech s decentralizo­vanými týmy. Toto spojené řešení nám umožní výrazné snížení nákladů a vyšší flexibilnost,” prohlásil ředitel IT služeb společnosti Shell Jay Crotts.

Na projektu spolupracují  firmy společnosti Microsoft a T-Systems, přičemž Microsoft SharePoint poskytuje centrální platformu pro různé aplikace, kam patří například aplikace pro správu dokumentů a obsahu (DMS – Document Management System), ale i organizaci a součinnost při práci na projektech.

Člen představenstva koncernu Deutsche Telecom AG a generální ředitel společnosti T-Systems Reinhard Clemens prohlásil. “Je to významný dodatek k našemu stávajícímu kontraktu. Nové řešení vhodně kombinuje bezpečnost dat v privátních cloudech s přínosy plně škálovatelných veřejných cloudů. Toto řešení staví společnost Shell do první inovační linie.“ 

“Microsoft a T-Systems nyní v řešení MS SharePoint pro Shell spojují své silné stránky. Pro nás je navýsost významné, že se Shellu jako jednomu z největších zákazníků MS SharePointu, nyní dostává aplikace v hybridním cloudu, což jej staví na samý vrchol inovačního stromu v této oblasti,” uvedl Jan Piet van Roon, ředitel úseku globálních klientů příslušného pro koncern Shell ve společnosti Microsoft.
            

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft byla založena v roce 1975 a je světovým výrobcem a dodavatelem softwarových řešení, služeb a produktů, které pomáhají jednotlivcům a společnostem realizovat jejich potřeby a využít svůj potenciál.
            
O společnosti T-Systems

 T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně devět miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.