Hlavní navigace

Microsoft Game Studios expanduje na starý kontinent

[Tisková zpráva] Praha, 4. května 2007 – Společnost Microsoft dnes oznámila zřízení evropské pobočky Microsoft Game Studios (MGS), které patří k nejvýznamnějším herním a vývojářským studiím světa. Nové zastoupení se bude zaměřovat na rozvoj podnikání Microsoftu v oblasti elektronické zábavy, kde se díky hrám pro PC a své herní konzoli Xbox řadí mezi přední světové hráče. Mezi produkty MGS patří mimo jiné fenomény jako série „Age of Empires“, „Halo“ nebo legendární „Microsoft Flight Simulator“.

Sdílet

Evropská pobočka zahájí svůj provoz 6. května. Bude umístěna v britském Readingu a povede ji Phil Spencer, který momentálně působí jako generální manažer MGS. Jeho kompetence tak budou rozšířeny o další region a stejně jako doposud bude podřízen přímo korporátnímu viceprezidentovi Shane Kimovi. Evropské zastoupení se zatím nebude zabývat přímo vývojem vlastních titulů. Zaměří se na komunikaci s evropskými vývojáři a bude zajišťovat produkci jejich her pro platformy Microsoftu. Klíčoví manažeři nové pobočky budou Shannon Loftis (ředitel evropského produkčního týmu) a Todd Stevens (obchodní ředitel).

„Evropa je pro rozvoj našich herních platforem klíčovým trhem. Díky bohaté historii působení máme v tomto regionu mnoho dobrých kontaktů a zkušenosti se špičkami herního odvětví“, komentuje Spencer. „Za všechny můžeme jmenovat například vývojáře z Lionhead nebo Rare a dále Bizzare Creations, Real Time Worlds nebo Remedy, kteří byli našimi partnery při vydávání nových titulů. Na naše dosavadní aktivity v Evropě můžeme být právem pyšní a nová pobočka si klade za cíl spolupráci s místními studii dále rozšířit. “