Hlavní navigace

Microsoft Game Studios expanduje na starý kontinent

[Tisková zpráva] Praha, 4. května 2007 – Společnost Microsoft dnes oznámila zřízení evropské pobočky Microsoft Game Studios (MGS), které patří k nejvýznamnějším herním a vývojářským studiím světa. Nové zastoupení se bude zaměřovat na rozvoj podnikání Microsoftu v oblasti elektronické zábavy, kde se díky hrám pro PC a své herní konzoli Xbox řadí mezi přední světové hráče. Mezi produkty MGS patří mimo jiné fenomény jako série „Age of Empires“, „Halo“ nebo legendární „Microsoft Flight Simulator“.

Doba čtení: 1 minuta

Evropská pobočka zahájí svůj provoz 6. května. Bude umístěna v britském Readingu a povede ji Phil Spencer, který momentálně působí jako generální manažer MGS. Jeho kompetence tak budou rozšířeny o další region a stejně jako doposud bude podřízen přímo korporátnímu viceprezidentovi Shane Kimovi. Evropské zastoupení se zatím nebude zabývat přímo vývojem vlastních titulů. Zaměří se na komunikaci s evropskými vývojáři a bude zajišťovat produkci jejich her pro platformy Microsoftu. Klíčoví manažeři nové pobočky budou Shannon Loftis (ředitel evropského produkčního týmu) a Todd Stevens (obchodní ředitel).

„Evropa je pro rozvoj našich herních platforem klíčovým trhem. Díky bohaté historii působení máme v tomto regionu mnoho dobrých kontaktů a zkušenosti se špičkami herního odvětví“, komentuje Spencer. „Za všechny můžeme jmenovat například vývojáře z Lionhead nebo Rare a dále Bizzare Creations, Real Time Worlds nebo Remedy, kteří byli našimi partnery při vydávání nových titulů. Na naše dosavadní aktivity v Evropě můžeme být právem pyšní a nová pobočka si klade za cíl spolupráci s místními studii dále rozšířit. “