Hlavní navigace

Microsoft jmenoval nové generální ředitele pro své pobočky v České republice a v baltském regionu

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika - 24. dubna 2006 Společnost Microsoft dnes oznámila tři zásadní změny týkající se jejích poboček ve střední a východní Evropě. Do vedení české pobočky Microsoftu jmenovala Michala Čupu, Veroniku Přikrylovou povýšila do funkce generální ředitelky pro baltský region, a dále vytvořila samostatnou pobočku na Slovensku.

Sdílet

Michal Čupa bude jako generální ředitel české pobočky dohlížet na všechny obchodní aktivity a programy provozované firmou Microsoft v České republice. V nejbližší době se jedná především o uvedení nového operačního systému Windows Vista, Office 2007 a konzoli Xbox360. Ze své 15ti leté praxe v odvětví telekomunikací přináší Michal Čupa do společnosti Microsoft rozsáhlé zkušenosti s budováním organizační struktury vedoucí nejen k růstu obchodních výsledků, ale i ke zvyšování spokojenosti zákazníků.

„Dnešní doba je pro informační a komunikační technologie v České republice velmi příhodná,“ uvedl Michal Čupa. „Microsoft může společně s našimi technologickými partnery a vývojáři velmi významně přispívat k budování znalostní ekonomiky v České republice.“

Michal Čupa ve funkci nahradí Jiřího Deváta, který byl generálním ředitelem české pobočky od roku 2000. Za jeho působení se tržby firmy více než zdvojnásobily. Jiří Devát také dohlížel na akvizici Navision Česká republika do struktur společnosti Microsoft.

Michal Čupa bude odpovědný Vahému Torossianovi, vicepresidentovi Microsoftu pro střední a východní Evropu.

„Pro nás je toto jmenování velmi významné,“ řekl Torossian. „Michal přináší do Microsoftu velmi cenné zkušenosti a jeho jmenování je odrazem našeho dlouhodobého strategického závazku vůči České republice. Spoléhám, že Michal rozšíří naše místní obchodní aktivity a napomůže tak posílení přínosu Microsoftu do lokální ekonomiky."

V souvislosti s touto zprávou Microsoft také oznámil rozdělení společné Česko-Slovenské pobočky do dvou samostatných obchodních jednotek. Tato změna vejde v platnost od 1. července 2006. Oddělené obchodní fungování poboček je důkazem posilování pozice Microsoftu v obou zemích. Firmě umožní lépe se soustředit na specifické potřeby zákazníků v dané zemi.

Veronika Přikrylová, která nyní působí ve funkci obchodní a marketingové ředitelky pro eskoslovenskou pobočku, byla povýšena do funkce generální ředitelky Microsoftu pro baltský region. Nové funkce se ujme 1. července 2006.