Hlavní navigace

Microsoft Office 2010 bude snadno dostupný na nových počítačích

[Tisková zpráva] Cesta k vyzkoušení a následnému zakoupení kancelářského systému Microsoft Office nebyla nikdy jednodušší.

Sdílet

Praha, 8. října 2009 – Microsoft dnes představil tři novinky k připravované nové verzi systému Microsoft Office 2010 – možnost pořízení karty s instalačním klíčem (Product Key Card) k sadě Microsoft Office, sadu Microsoft Office Starter 2010 a technologii Klikni a spusť (Click-to-Run). Představené novinky uživatelům významným způsobem zjednodušší cestu k vyzkoušení si a následnému pořízení tohoto nejrozšířenějšího kancelářského balíku, jehož funkcí po celém světě využívá v práci, doma i ve školách na 500 milionů uživatelů.

Microsoft tímto krokem reaguje na požadavky uživatelů, kteří si před zakoupením kancelářských aplikací chtějí produkt nejprve vyzkoušet, naučit se s ním pracovat, a teprve potom investovat peníze. Tuto skutečnost dokazuje i fakt, že jen v období od července 2008 do června 2009 bylo staženo na 23 milionů zkušebních verzí, což představuje 92% meziroční nárůst.

Karta s instalačním klíčem
Kartička s instalačním klíčem je určena uživatelům, kteří si pořídí nový desktopový počítač, notebook či netbook s předinstalovaným bitovým obrazem Microsoft Office 2010. Z něho bude možné spustit 60denní zkušební verzi Microsoft Office 2010. Prostřed­nictvím této karty, kterou bude možné zakoupit v maloobchodě či na internetu, pak uživatelé mohou převést zkušební verzi na plnou verzi jedné ze sad Microsoft Office 2010 – na sadu Pro studenty a domácnosti, Pro podnikatele či sadu Professional. Odpadne tak potřeba náročné instalace produktu na počítač, neboť sada bude dostupná doslova na pár kliknutí.

Sada Microsoft Office Starter 2010
Naprostou novinkou určenou uživatelům, kteří si plánují pořídit nový počítač, je sada Microsoft Office Starter 2010. Sada bude součástí bitového obrazu Microsoft Office 2010 předinsta­lovaného na nových počítačích určených menším firmám a domácnostem. Office Starter 2010 obsahuje funkčně omezené aplikace Word a Excel, které poskytují základní nástroje pro prohlížení a úpravu dokumentů. Sada nahrazuje produkt Microsoft Works a je tedy vhodná pouze pro domácí uživatele, kteří potřebují provádět základní úkony v aplikacích Word a Excel. V případě, že uživatel otevře dokument s prvky vytvořenými nástroji neobsaženými v sadě Office Starter, ty se v dokumentu zobrazí, avšak nebude je možné jakkoliv upravovat. Při pokusu o úpravu těchto prvků pak sada Starter uživatele upozorní na to, že pro úpravu potřebuje vyšší sadu Microsoft Office. Současně uživateli nabídne nákup jedné ze tří funkčně neomezených sad Microsoft Office 2010. Pro firemní použití je vzhledem ke své funkční omezenosti tato sada zcela nedostatečná. Microsoft Office Starter 2010 bude také zobrazovat reklamu.

Porovnání některých funkcí sady Microsoft Office Starter 2010 a sady Microsoft Office 2010 pro studenty a domácnosti:

Office 2010

Pořízení Microsoft Office 2010 na starší počítače
Technologie pro stažení zkušební verze Klikni a spusť (Click-to-Run) je určena uživatelům starších počítačů, které neobsahují bitový obraz Microsoft Office 2010 se zkušební verzí. Ze stránek http://office­.microsoft.com si uživatelé budou moci stáhnout 60denní zkušební verzi, nebo přímo zakoupit plnou verzi Microsoft Office 2010. Nová stahovací technologie Klikni a spusť sníží čas potřebný ke stažení a instalaci sady Office 2010 přibližně o 90 %. Technologie navíc automaticky zabezpečí stažení všech aktualizací, a to vždy, kdy je počítač uživatele připojený k internetu. Více informací o novém kancelářském systému Microsoft Office 2010 najdete na stránkách www.microsoft­.com/office2010.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).