Hlavní navigace

Microsoft představí světu Windows XP v New Yorku

[Tisková zpráva]

Sdílet

Microsoft představí světu Windows XP v New Yorku

Společnost Microsoft ke dnešnímu dni oznámila, že se bude slavnostní představení operačního systému Microsoft® Windows® XP, plánované na 25. října, konat v srdci New Yorku, v Marriott Marquis Theatre na Times Square v divadelní čtvrti tohoto velkoměsta.

Celosvětového uvedení na trh očekávaného operačního systému se budou účastnit jak čelní představitelé společnosti Microsoft tak i přední odborníci technologického odvětví .

„Slavnostní uvedení Windows XP společností Microsoft v našem městě je důkazem závazků podnikatelského sektoru k New Yorku, který i nadále zůstává hlavním obchodním městem na světě.“ uvádí Rudolph W. Giuliani, starosta New Yorku a dodává „S radostí uvítáme Microsoft v našem městě. Je to další příklad toho, že obchod v New Yorku žije i nadále.“

„Starosta Giuliani prohlásil, že chce, aby New York fungoval po obchodní stránce a my na tuto výzvu odpovídáme. Na světě není žádné takové město jako New York a nikde nežijí takoví lidé jakými jsou obyvatelé New Yorku,“ říká Bill Gates, předseda a hlavní softwarový architekt společnosti Microsoft. „Veškeré plánování a realizace slavnostního uvedení Windows XP je nesmírně vzrušující. I když je město navždy změněno, chceme, aby všem na světě tato naše akce připomněla, že New York stále představuje sílu a odhodlání.“ Microsoft ČR se připravuje vlastní program pro oznámení celosvětového uvedení na trh anglické verze nového produktu Windows XP. „Naplánovali jsme speciální aktivity jak pro odbornou tak i pro širokou veřejnost, abychom jim představili Windows XP. Věříme, že nový operační systém přinese uživatelům nový standard v práci s počítači.“, sděluje Petra Chvojková, produkt manažerka společnosti Microsoft.

###

Windows XP bude dostupný ve dvou verzích --- Windows XP Professional pro firmy všech velikostí a potřeb a pro náročné uživatele a Windows XP Home Edition pro domácí použití.

Windows XP Home Edition umožňuje domácím uživatelům využívat veškerý potenciál jejich osobních počítačů a celou řadu zajímavých nástrojů usnadňujících ovládání počítače a komunikaci s ostatními systémy a periferními zařízeními, ale i práci s digitálními mé­dii.

K hlavním přednostem Windows XP Home Edition patří především:

  • Snadnější vytváření, editování a sdílení digitálních fotografií
  • Pohodlnější manipulaci s digitálními sklady nejvyšší kvality
  • Intuitivnější a snadnější vytváření a sdílení digitálních video nahrávek
  • Vysoká úroveň zázemí pro dokonalý zážitek z počítačových her a DVD filmů
  • Windows Messenger umožňuje komunikovat s přáteli a rodinou s využitím zvukového/video přenosu v reálném čase
  • Efektivnější sdílení počítačů a periferních zařízení v domácnosti
  • Možnost připojení odborného pracovníka podpory společnosti Microsoft či vašeho přítele přes internet přímo k vašemu počítači pro snadnější řešení problémů

Kromě výše uvedených funkcí obsahuje Windows XP Professional i mnoho dalších, které ocení především firemní uživaté: rozšířené možnosti vzdáleného přístupu, vysoká ochrana dat, monitoring výkonu, správa, podpora více jazyků.a další.

Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschop­nosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.

Microsoft, SharePoint, BizTalk, bCentral, Visio, MapPoint a FrontPage jsou buď registrované ochranné známky či ochranné známky firmy Microsoft ve Spojených státech a/nebo jiných evropských zemích. Jména skutečných společností a produktů zmíněných v textu mohou být ochrannými známkami jejich majitelů. 

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Pavla Tichá
IMPACT
tel. +420 2 6278185–6
fax +420 2 6279236
e-mail: pavla.ticha@im­pact.cz
www.impact.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).