Hlavní navigace

Microsoft představil novou HD webkameru s technologií TrueColor přinášející nejvěrnější kvalitu obrazu

[Tisková zpráva] Microsoft uvedl pokročilou technologii zpracování obrazu TrueColor a HD webkameru LifeCam HD-5000, která jako první využívá jejích výhod

Sdílet

Praha – 16. března 2010 – Společnost Microsoft dnes představila technologii TrueColor pro pokročilé zpracování obrazu webových kamer. TrueColor automaticky přizpůsobuje jas a barevné podání tak, aby dosáhla věrné kvality obrazu i v těch nejhorších světelných podmínkách. Například na přímém slunečním světle nebo v potemnělé místnosti. První webkamerou využívající novou technologii TrueColor je dnes představená Microsoft LifeCam HD-5000. Její předností je obraz ve vysokém HD rozlišení 720p a funkce automatického ostření. LifeCam HD-5000 je plně kompatibilní se systémem Windows 7.

Microsoft TrueColor je nová technologie pro zpracování obrazu. Inteligentně analyzuje okolní světelné podmínky a automaticky přizpůsobuje nastavení tak, aby dosáhla nejpřirozenějšího podání barev. Její další předností je inovovaná funkce pro detekci obličeje. Díky ní dokáže LifeCam HD-5000 zjistit, zda je obličej uživatele přeexponován nebo naopak podexponován a podle toho zpracovat okolní obraz.

„Jas a podání barev jsou hlavním měřítkem kvality video hovorů. Náš výzkum však ukázal, že většina jich probíhá ve špatných světelných podmínkách,“ říká Daniel Anguiano, produktový manažer divize Microsoft Hardware a dodává: „Z toho důvodu jsme vytvořili technologii TrueColor, která dokáže analyzovat obličej uživatele a podle něj zpracovat okolní obraz v jasných a přirozených barevných odstínech.“

LifeCam HD-5000
První webkamerou, která využívá pokročilou technologii TrueColor, je Microsoft LifeCam HD-5000. Nabízí obraz ve vysokém HD rozlišení 720p (1280×720 px) a funkci automatického ostření. Webkameru je možné díky flexibilnímu tvarovatelnému stojánku umístit skutečně kamkoliv – připevnit na plochý displej, případně i na starší hluboký monitor nebo posadit přímo na stůl.

Cena a dostupnost
LifeCam HD-5000 bude k dostání koncem března 2010 za doporučenou maloobchodní cenu 1299 Kč. Technologie TrueColor bude uvolněna ke stažení jako aktualizace i pro dříve představenou HD webkameru Microsoft LifeCam Cinema.

Na LifeCam HD-5000 se celosvětově vztahuje tříletá záruka. Více informací naleznete na microsoft.cz/har­dware nebo v oficiálním klubu Microsoft hardware na Facebooku.

O hardwaru společnosti Microsoft
Po více než 26 let zaměstnává hardwarové oddělení Microsoftu přední designéry, inženýry a specialisty na ergonomii, kteří se podílí na tvorbě těch nejlepších periferií. Jejich cílem je maximálně zpříjemnit ovládání PC a posílit spojení mezi zákazníky a jejich počítači. V roce 2008 představila divize Microsoft hardware revoluční technologii BlueTrack, díky které myši pracují na mnohem více druzích povrchů.

Informace o společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (NASDAQ „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.