Hlavní navigace

Microsoft představuje nové serverové řešení určené pro podniky střední velikosti

[Tisková zpráva] Microsoft oficiálně představil název a vlastnosti svého nového serverového řešení pro středně velké podniky „Windows Essential Business Server“, známého pod kódovým označením „Centro“.

Sdílet

Po celém světě je více než 1,4 milionu středně velkých podniků, přičemž IT potřeby každého z nich jsou určitým způsobem zcela unikátní. Pro zabezpečení svého růstu potřebují tyto firmy stejně výkonné technologie a řešení, kterými disponují i velké společnosti. Microsoft proto vyvinul integrované IT řešení Windows Essential Business Server, které je přímo určené pro potřeby podniků střední velikosti. Těm přinese nejen značné finanční a časové úspory, ale výrazně umožní zvýšit i jejich produktivitu.

IT administrátoři menších a středních podniků dnes musí zvládat velké množství různorodých úkolů. Windows Essential Business Server byl proto navržen takovým způsobem, který jim poskytne integrované a jednoduše spravovatelné prostředí. Úkoly, které mohou nyní trvat hodiny až dny, se tak stanou mnohem jednoduššími a rychlejšími.

Windows Essential Business Server kombinuje a využívá možností technologií Windows Server 2008, Exchange Server 2007, Forefront Security for Exchange, System Center Essentials a novou verzi ISA Server a SQL Server 2008. To vše integrováno do jednoho komplexního řešení. V hardwarové oblasti na novém produktu spolupracují společnosti jako Fujitsu-Siemens, HP, IBM a Intel a softwarové firmy jako CA, Citrix, FullArmor, McAfee, Quest, Symantec a Trend Micro plánují přidané služby a aplikace pro větší využití výhod tohoto nového serverového řešení.

Uvedení Windows Essential Business Serveru na trh je plánováno na druhou polovinu roku 2008, veřejná beta verze bude dostupná již v první polovině příštího roku. Více informací o tomto řešení naleznete na http://www.mi­crosoft.com/pres­spass/presskit­s/ServerSoluti­ons/businessser­ver.mspx

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).