Hlavní navigace

Microsoft představuje Windows Vista

[Tisková zpráva] Microsoft zahájí v druhé polovině tohoto roku prodej nového operačního systému Windows Vista. Uživatelům nabídne šest verzí.

Sdílet

V druhé polovině roku uvede Microsoft na trh nový operační systém Windows Vista, který nabídne uživatelům v zaměstnání i doma moderní nástroje, vysokou úroveň zabezpečení a ochranu citlivých informací.

Domácí uživatelé ocení multimediální schopnosti a větší možnosti zábavy, firemní zákazníci zase vyšší efektivitu a snížení nákladů na provoz.

„Windows Vista umožní uživatelům lépe využívat osobní počítače. Široká nabídka různých variant přitom dokáže oslovit každého zákazníka, od konzervativních korporací, přes lidi, kteří chtějí jen počítač používat a moc se o něj nestarat, až po domácí fanoušky moderních technologií,“ vysvětluje Tomáš Koška, ředitel divize Windows Client společnosti Microsoft.

Operační systém Windows Vista bude zákazníkům k dispozici v šesti verzích. Dvě varianty jsou určeny pro nasazení ve firmách, domácnosti si budou moci vybrat ze tří verzí. Jedna speciální verze je určena pro méně rozvinuté trhy.

Windows Vista pro firmy

Windows Vista Business přináší firmám vyšší stabilitu, dokonalejší využití moderního hardware a vysokou úroveň zabezpečení. Snižuje nároky na každodenní péči o jednotlivé počítače, což umožňuje firmám soustředit se na strategické investice do IT infrastruktury. Firemní uživatelé také budou pracovat efektivněji díky novému rozhraní a lepší správě dokumentů.

Windows Vista Enterprise využijí velké společnosti s větším počtem zaměstnanců. Přináší jim vysokou bezpečnost a spolehlivost a snižuje celkové náklady na pořízení a provoz informační infrastruktury. Systém také zajišťuje kompatibilitu se staršími verzemi aplikací.

Windows Vista pro domácnosti

Windows Vista Home Basic je základní variantou, která domácím zákazníkům usnadní běžné využití osobního počítače, připojení k internetu. Vedle zvýšené bezpečnosti nabízí například rodičovský zámek, který dětem umožní přístup k počítači pouze ve zvolený čas a ochrání je před nebezpečím z internetu.

Windows Vista Home Premium se zaměřuje především na podporu multimediálních technologií a domácí zábavu. Umí přijímat televizní a rozhlasové vysílání a umožňuje například domácí tvorbu DVD.

Windows Vista Home Ultimate je nejvybavenější variantou, která bude uvedena na trh. Je určená těm nejnáročnějším uživatelům, kteří svůj počítač využívají pro práci i pro zábavu – v jedné verzi jsou všechny funkce pro firemní nasazení, práci na cestách i digitální zábavu.

Všechny varianty Windows Vista s výjimkou verze Starter budou k dispozici pro 32bitovou i 64bitovou platformu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).