Hlavní navigace

Microsoft přináší studentům profesionální software zcela zdarma

[Tisková zpráva] Projekt DreamSpark je nově k dispozici i studentům středních škol

Sdílet

Praha, 30. března 2009 – Microsoft spouští druhou fázi projektu DreamSpark. Profesionální nástroje pro vývoj a design tak od teď budou moci využívat nejen majitelé ISIC karet, ale všichni studenti středních škol. Zdarma dostupný balíček programů je pro studenty příležitostí, jak proměnit své nápady a vize ve skutečnost a položit tak základ svým akademickým i profesním úspěchům. Mohou vyvíjet aplikace běžící na klientské stanici, aplikace pro webové prohlížeče, vytvářet simulace fyzikálních jevů či programovat roboty. Součástí je také řada e-learningových kurzů a serverový operační systém Windows Server.

V současné době existují dva způsoby, jak mohou studenti získat vývojářský software bez ISIC karty:

 • Škola nebo univerzita používá služby Microsoft Live@edu.
  Studenti si po přihlášení na www.dreamspark.cz pomocí LiveID vyberou svou školu a bez dalších formalit mohou začít přímo stahovat potřebný software.
 • Škola nepoužívá služby Microsoft Live@edu
  V druhém případě, kdy škola nevyužívá Microsoft Live@edu, již nestačí pouze aktivita studenta. Je třeba, aby vedení školy požádalo o přístup do DreamSparku hromadně. Tento proces trvá méně než dva týdny. Žádost, v podobě objednávky za 0,– Kč, je možné vytvořit na www.DreamSpark.com v záložce „High School Students.“

V rámci programu DreamSpark je pro zájemce aktuálně k dispozici tento software:

 • Visual Studio 2008 Professional Edition – profesionální nástroj pro tvorbu mobilních, webových, desktopových a víceúrovňových aplikací s integrovanou podporou vývoje pro Microsoft Office, určený zdatnějším vývojářům, kteří již pracují samostatně. Studenti ho mohou využít například pro tvorbu svých soukromých aplikací umožňujících využívat služeb internetových obchodů z mobilního telefonu nebo třeba zasílání fotografií z mobilního telefonu přímo na své osobní internetové stránky.
 • Expression Studio 2 – jedná se o ucelený balík všech nástrojů Expression obsahující moduly Web, Blend, Media, Encoder a Design. Pomocí těchto nástrojů pro design grafických a interaktivních softwarových prvků mohou grafici a designéři efektivně a kreativně tvořit vizuálně přitažlivé a uživatelsky přívětivé aplikace. Expression Studio 2 umožní tvorbu osobní webové prezentace se zajímavými aplikacemi a uživatelsky přívětivým prostředím.
 • SQL Server 2008 Developer Edition – představuje integrované řešení pro správu a analýzu dat. Zajišťuje vysoký stupeň bezpečnosti, spolehlivosti a produktivity při práci s důležitými daty a business intelligence. SQL Server 2008 nabízí například zajímavé možnosti pro ukládání GPS souřadnic z navštívených míst a následně je propojit s pořízenými fotografiemi. S takto upravenými snímky lze na základě geografických údajů lehce pracovat, archivovat je a vyhledávat.
 • Windows Server 2008 Standard Edition – poskytuje zjednodušenou správu pobočkových serverů, vylepšuje správu identit a přístupu, vytváří výkonnou webovou platformu a nabízí nákladově efektivní virtualizaci serverů. Jde o vhodný základ pro vytvoření přitažlivé osobní internetové prezentace, která využívá nejmodernějších možností práce s daty a grafikou.
 • XNA Game Studio 3.0 (včetně 12měsíčního zkušebního členství v klubu Creators Club) – novinka, která umožňuje vytvořit graficky propracovanou hru pro více hráčů na platformách Microsoft Windows a Xbox 360.
 • IT Academy student pass – nabídka řady vzdělávacích produktů pro začátečníky i pokročilé jak z oblastí vývoje klientských, serverových, databázových a webových aplikací, tak i z oblasti správy systému Windows Vista.
 • Robotics Developer Studio 2008 – uvádí uživatele do světa robotiky a simulací. Možnosti použití jsou široké – od naprogramování vlastního robota od firmy Lego nebo humanoida NAO přes vytvoření simulací fyzikálních jevů až po vytvoření celého umělého světa.

Veškeré další informace včetně programů ke stažení najdete na www.dreamspark.cz.