Hlavní navigace

Microsoft přináší studentům profesionální software zcela zdarma

[Tisková zpráva] Projekt DreamSpark je nově k dispozici i studentům středních škol

Sdílet

Praha, 30. března 2009 – Microsoft spouští druhou fázi projektu DreamSpark. Profesionální nástroje pro vývoj a design tak od teď budou moci využívat nejen majitelé ISIC karet, ale všichni studenti středních škol. Zdarma dostupný balíček programů je pro studenty příležitostí, jak proměnit své nápady a vize ve skutečnost a položit tak základ svým akademickým i profesním úspěchům. Mohou vyvíjet aplikace běžící na klientské stanici, aplikace pro webové prohlížeče, vytvářet simulace fyzikálních jevů či programovat roboty. Součástí je také řada e-learningových kurzů a serverový operační systém Windows Server.

V současné době existují dva způsoby, jak mohou studenti získat vývojářský software bez ISIC karty:

 • Škola nebo univerzita používá služby Microsoft Live@edu.
  Studenti si po přihlášení na www.dreamspark.cz pomocí LiveID vyberou svou školu a bez dalších formalit mohou začít přímo stahovat potřebný software.
 • Škola nepoužívá služby Microsoft Live@edu
  V druhém případě, kdy škola nevyužívá Microsoft Live@edu, již nestačí pouze aktivita studenta. Je třeba, aby vedení školy požádalo o přístup do DreamSparku hromadně. Tento proces trvá méně než dva týdny. Žádost, v podobě objednávky za 0,– Kč, je možné vytvořit na www.DreamSpark.com v záložce „High School Students.“

V rámci programu DreamSpark je pro zájemce aktuálně k dispozici tento software:

 • Visual Studio 2008 Professional Edition – profesionální nástroj pro tvorbu mobilních, webových, desktopových a víceúrovňových aplikací s integrovanou podporou vývoje pro Microsoft Office, určený zdatnějším vývojářům, kteří již pracují samostatně. Studenti ho mohou využít například pro tvorbu svých soukromých aplikací umožňujících využívat služeb internetových obchodů z mobilního telefonu nebo třeba zasílání fotografií z mobilního telefonu přímo na své osobní internetové stránky.
 • Expression Studio 2 – jedná se o ucelený balík všech nástrojů Expression obsahující moduly Web, Blend, Media, Encoder a Design. Pomocí těchto nástrojů pro design grafických a interaktivních softwarových prvků mohou grafici a designéři efektivně a kreativně tvořit vizuálně přitažlivé a uživatelsky přívětivé aplikace. Expression Studio 2 umožní tvorbu osobní webové prezentace se zajímavými aplikacemi a uživatelsky přívětivým prostředím.
 • SQL Server 2008 Developer Edition – představuje integrované řešení pro správu a analýzu dat. Zajišťuje vysoký stupeň bezpečnosti, spolehlivosti a produktivity při práci s důležitými daty a business intelligence. SQL Server 2008 nabízí například zajímavé možnosti pro ukládání GPS souřadnic z navštívených míst a následně je propojit s pořízenými fotografiemi. S takto upravenými snímky lze na základě geografických údajů lehce pracovat, archivovat je a vyhledávat.
 • Windows Server 2008 Standard Edition – poskytuje zjednodušenou správu pobočkových serverů, vylepšuje správu identit a přístupu, vytváří výkonnou webovou platformu a nabízí nákladově efektivní virtualizaci serverů. Jde o vhodný základ pro vytvoření přitažlivé osobní internetové prezentace, která využívá nejmodernějších možností práce s daty a grafikou.
 • XNA Game Studio 3.0 (včetně 12měsíčního zkušebního členství v klubu Creators Club) – novinka, která umožňuje vytvořit graficky propracovanou hru pro více hráčů na platformách Microsoft Windows a Xbox 360.
 • IT Academy student pass – nabídka řady vzdělávacích produktů pro začátečníky i pokročilé jak z oblastí vývoje klientských, serverových, databázových a webových aplikací, tak i z oblasti správy systému Windows Vista.
 • Robotics Developer Studio 2008 – uvádí uživatele do světa robotiky a simulací. Možnosti použití jsou široké – od naprogramování vlastního robota od firmy Lego nebo humanoida NAO přes vytvoření simulací fyzikálních jevů až po vytvoření celého umělého světa.

Veškeré další informace včetně programů ke stažení najdete na www.dreamspark.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).