Hlavní navigace

Microsoft rozšířil řadu Forefront o ochranu klientských stanic

[Tisková zpráva] Praha – 3. května, 2007 - Společnost Microsoft dnes uvedla na trh další část komplexní řady bezpečnostích produktů Forefront Security. Microsoft Forefront Client je produkt určený pro ochranu koncových stanic a serverového OS před škodlivým kódem. Portfolio Forefront tak nyní představuje ucelenou integrovanou sadu produktů zabezpečení, které nabízejí ochranu jak na straně klienta, serveru, tak i hraniční sítě. Bylo tak završeno několikaměsíční úsilí vývoje bezpečnostního produktového portfolia pro celkovou ochranu proti škodlivému softwaru v rámci podnikového prostředí.

Sdílet

„Naši zákazníci mají nyní možnost ochránit svou komplexní IT infrastrukturu produkty, které nejen, že jsou na špici z hlediska technologického, ale především díky své integrovanosti výrazně snižují náklady na správu,“ říká Dalibor Lukeš, manažer serverové divize, Microsoft Česká republika. „Jediné prostředí pro správu celého systému, jeden dodavatel celé infrastruktury a jednoduchý licenční model nám tak oproti jiným bezpečnostním řešením poskytují skutečnou konkureční výhodu,“ dodává Dalibor Lukeš.

Produkty řady Forefront nabízejí celou řadu uživatelských výhod. Víceúrovňová integrace zajišťuje provázanost a spolupráci produktů řady Forefront jak vzájemně mezi sebou, tak i s IT infrastrukturou a aplikacemi, které firma již využívá. Bezpečnost celého systému je dále zvýšena začleněním a vzájemnou integrací různých antivirových strojů v rámci jednoho řešení. Díky těmto vlastnostem Forefrontu mohou zákazníci dosáhnout nejen vyšší a komplexnější kontroly zabezpečení celé firemní sítě, ale zejména i vyšší efektivity.

Řada produktů Forefront Security je zároveň navržena tak, aby zjednodušila nasazení jednotlivých řešení, jejich konfiguraci a následně i centralizaci správy. Integrované konzoly správy řešení Forefront nabízejí uživatelsky známá a přívětivá rozhraní společnosti Microsoft. Jejich snadné používání tak ve výsledku ušetří čas na zaškolení uživatelů a náklady s tím spojené.

Řada Microsoft Forefront v současnosti zahrnuje tyto produkty:

  • Forefront Client Security – pomáhá chránit klientské a serverové operační systémy společnosti Microsoft. Zajišťuje tak detekci a odsranění virů, spywaru a dalších nově vznikajících hrozeb.
  • Forefront Security for Exchange Server – slouží ke komplexní ochraně prostředí Microsoft Exchange Serveru proti virům, červům, spamu a dalšímu škodlivému kódu a obsahu.
  • Forefront Security for SharePoint – je určen pro ochranu obsahu portálů a dokumentových úložišť postavených na Microsoft SharePoint Serveru proti virům, červům a dalšímu škodlivému kódu a obsahu.
  • ISA Server 2006 – aplikační a proxy firewall sloužící k ochraně vnitřní sítě a připojení k internetu, ale díky aplikačním filtrům určený také pro vzdálený přístup k vybraným vnitřním službám. Vhodný také pro pobočkové řešení.
  • Intelligent Application Gateway 2007 – řešení pro vzdálené připojení uživatelů do vnitřní sítě prostřednictvím webového SSL zabezpečeného přístupu s možností detailního řízení přístupových práv na úrovni uživatelů, aplikací, lokalit a zařízení, ze kterých se uživatel připojuje.

Více informací o produktech řady Forefront Security najdete na stránce http://www.mi­crosoft.com/cze/fo­refront