Hlavní navigace

Microsoft snižuje ceny konzole Xbox 360

[Tisková zpráva] První next–gen konzole na trhu oznamuje pokles ceny, který urychlí její další expanzi mezi spotřebitele. Digitální zábava v HD kvalitě se tak poprvé v historii stává opravdu dostupnou pro všechny zákazníky.

Sdílet

Londýn, 10. března 2008 — Společnost Microsoft dnes oznámila snížení doporučené maloobchodní ceny pro svou herní konzoli Xbox 360. Zlevnění se týká všech nabízených verzí a s cenou 5 990 Kč za základní variantu „Arcade“ se Xbox 360 přesouvá do kategorie široce dostupné spotřební elektroniky, která nabízí mimořádně příznivý poměr cena/výkon. Díky tomuto kroku se konzole stává nejlevnější next–gen konzolí na trhu .

Pokles cen je u prodejců připraven již na tento pátek, 14. března. Již zmiňovaná základní varianta „Arcade“ s bezdrátovým ovladačem, paměťovou kartou a kolekcí pěti her bude nabízena za 5 990 Kč, standardní verze „Premium“ s 20 GB pevným diskem za 7 490 Kč a luxusní varianta „Elite“ se 120 GB diskem za 9 990 Kč. Jedná se o doporučené koncové ceny včetně DPH.

„Xbox 360 byl na trhu první, což mu zajistilo náskok před přímou konkurencí. Ten je udržován nejen širokým portfoliem her, ale i příznivou cenou. Xbox se nyní dostává do cenové hladiny, ve které konkurence nabízí o generaci starší herní systémy“ komentuje cenovou politiku společnosti David Klepetko, manažer divize Entertainment&De­vices pro Českou republiku.

Xbox 360 je v regionu EMEA nejrozšířenější herní next-gen systém, který zabírá 42 % celého trhu (měřeno podle tržeb). Pro obchodníky je zajímavý především z toho důvodu, že po celkem 26 měsících na trhu je u zákazníků absolutně nejoblíbenější. V Evropě se totiž k jedné konzoli Xbox 360 prodá průměrně 7 her, zatímco pro Playstation 3 je to pouze 3,8 a pro Nintendo Wii 3,5 hry na jednu prodanou konzoli. Nová cenová politika je součástí dlouhodobé strategie společnosti Microsoft, která chce otevřít trh elektronické zábavy širokým masám. Xbox 360 k tomu má ty nejlepší předpoklady z několika důvodů:

Nejlepší systém pro celou rodinu

  • Xbox 360 vyrůstá spolu se členy rodiny, neboť nabízí nejširší portfolio her pro všechny věkové skupiny.
  • Více než 150 titulů je podle systému PEGI hodnocena jako 3+ a jsou tak vhodné i pro ty nejmenší.

Centrum domácí zábavy

  • Xbox 360 nabízí špičkový herní zážitek v HD rozlišení
  • Kromě hraní her lze konzoli využít také pro přehrávání hudby, filmů nebo fotografií jak z vložených CD a DVD disků, tak také z připojených periferií nebo osobních počítačů

Nejlepší hry

  • Do konce roku 2008 bude pro Xbox 360 dostupných více než 1 000 her, které si najdou své fanoušky mezi všemi hráči
  • V nejbližší době se portfolio dostupných titulů rozroste o hity GTA IV nebo Rockband, které doplní stávající špičkové hry jako Bioshock, Halo 3, Orange Box, Call of Duty 4 nebo Gears of War.
  • Ještě tento tok se hráči dočkají mnoha exkluzivních her, mezi které patří očekávané hity jako Fable 2, Too Human, Ninja Gaiden II nebo Gears of War 2.

„Xbox 360 se nyní v Evropě stává dostupným pro všechny zákazníky“, říká Chris Lewis, evropský viceprezident Microsoftu pro interaktivní zábavu. „Až doposud jsme dosáhli a úspěšně překonali několik klíčových milníků, které naplňují naši vizi o postupném průniku digitální zábavy mezi všechny domácnosti v Evropě. Xbox 360 se v této oblasti stal hlavním proudem a snížení ceny nám pomůže s dalším rozšířením trhu podle našich původních plánů“ dodává.