Hlavní navigace

Microsoft představuje svou vizi a strategii pro urychlení nástupu virtualizace

[Tisková zpráva] Převzetí společnosti Calista Technologies, rozšíření aliance se Citrix Systems a další aktivity usnadní nasazení virtualizace na osobních počítačích i v datových centrech.

Sdílet

Microsoft představil firemní strategii zaměřenou na podporu virtualizačních technologií a označil virtualizaci jako klíčový prvek své vize Dynamické IT (Dynamic IT). Součástí této strategie je nedávno oznámená akvizice společnosti Calista Technologies, která uživatelům přináší příjemnější práci s virtuálními počítači a aplikacemi. Dále pak nedávno oznámené rozšíření spolupráce se společností Citrix Systems v oblasti virtualizace klientů a serverů, flexibilnější licenční politika pro virtualizaci s využitím Windows Vista a nové nástroje, které zákazníkům zpřístupňují ověřené postupy při nasazování virtualizačního softwaru společnosti Microsoft.

Strategie a investice v oblasti virtualizace jsou klíčovou součástí celkové vize a dlouhodobé technologické strategie pro IT profesionály a vývojáře. Tato vize s označením Dynamické IT se soustředí na zajištění odpovídajících IT prostředků bez ohledu na místo a čas, a dále na vytvoření efektivnějšího, přizpůsobivějšího a ekonomičtějšího IT prostředí. Využitím virtualizace jako klíčového prvku své vize Dynamického IT Microsoft zdůraznil důležitost této technologie pro své zákazníky, a to zejména v oblasti klientských a serverových řešení a v oblasti správy.

Flexibilní klientská a serverová řešení
Microsoft se podle své strategie pro virtualizaci klientů a serverů zaměřuje na poskytování nejvýhodnějšího poměru mezi náklady a přínosy prostřednictvím kompletní sady řešení od osobních počítačů až po datová centra. Uživatelé tak mohou virtualizovat téměř všechny komponenty svého stolního počítače, včetně operačního systému, aplikací i dat a uživatelských nastavení, a zpřístupnit je v podstatě kdekoliv a na jakémkoliv stroji. Výsledkem je neuvěřitelná míra flexibility z pohledu uživatelů spojená s novou úrovní efektivity pro IT oddělení.

Řešení pro integrovanou správu virtualizovaných systémů
Virtualizační software přetváří jednotlivé servery v dynamická datová centra, která díky možnosti přidávat aplikace v reálném čase poskytují větší flexibilitu a umožňují efektivnější využívání dostupných zdrojů. Microsoft nabízí virtualizační řešení pro firemní IT infrastrukturu, jako například Hyper-V a terminálové služby dostupné jako součást produktu Windows Server 2008. Microsoft nabízí jednoduché, integrované řešení pro správu celé infrastruktury svých zákazníků – na fyzické i virtuální úrovni, od hardware až po aplikace a služby. Microsoft také zahájil v této oblasti spolupráci se společností Citrix. Ten vyvíjí softwarový nástroj, který uživatelům umožní snadný přenos virtuálních strojů mezi systémy Citrix XenServer a Windows Server 2008 Hyper-V pro zajištění lepší interoperability, z níž budou těžit zákazníci obou firem.

Podrobnější informace o virtualizačních technologiích a řešeních společnosti Microsoft naleznete na http://www.mi­crosoft.com/vir­tualization.