Hlavní navigace

Microsoft usnadňuje firmám přechod na systém Windows 7 Professional

[Tisková zpráva] Malé a střední podniky si nyní mohou jednoduše otestovat kompatibilitu svých starších aplikací s novým operačním systémem a odstranit tak případné překážky v jejich používání

Sdílet

Praha, 27. dubna 2010 – Microsoft ve spolupráci se společností ChangeBASE představil nový nástroj pro malé a střední podniky, který jim umožní otestovat kompatibilitu starších aplikací s operačním systémem Windows 7 Professional. Tato online aplikace s názvem AOK for Small and Midsize Businesses (AOK4SMB) zároveň podává informace o tom, jak postupovat při případném požadavku na zajištění kompatibility nového operačního systému s danou aplikací. Všem zájemcům tak bude významně usnadněn přechod na operační systém Windows 7 s možností plného využití všech jeho výhod. Nástroj, ve kterém si mohou uživatelé své aplikace otestovat, bude dostupný na adrese http://www.aok4smb­.com až do konce července 2010 zadarmo. Malé a střední firmy by měly kontaktovat dodavatele svých aplikací a požádat je o otestování prostřednictvím tohoto nástroje.

Operační systém Windows 7 je od svého uvedení na trh v říjnu 2009 využíván již na více než 10 procentech počítačů v České republice, což dokazuje velmi pozitivní přijetí systému mezi českými uživateli. „I přesto, že systém Windows 7 je v současné době kompatibilní s naprostou většinou dostupného softwaru a zařízení, u starších aplikací, zejména těch, které se využívají v prostředí menších a středních firem, se určitá nekompatibilita může přeci jen objevit. Cílem Microsoftu je proto vyjít maximálně vstříc těmto zákazníkům, kteří by rádi přešli na nový operační systém, avšak potýkají se u některých starších aplikací s nekompatibi­litiou,“ vysvětluje podstatu nového nástroje Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft. Malé firmy by si také měly uvědomit, že investice do novějšího hardwaru, jako jsou displeje, počítače a tiskárny, přinášejí úspory v oblasti provozních nákladů a zároveň růst produktivity uživatelů.

Nástroj AOK4SMB je součástí celé řady nástrojů společnosti Microsoft určených k zajištění kompatibility s novým operačním systémem. Kompatibilitu využívaného softwaru a zařízení si uživatelé mohou zkontrolovat také ve Windows 7 Compatibility Center na stránkách http://www.mi­crosoft.com/win­dows/compatibi­lity/windows-7/en-us/About.aspx, kde je uveden rozsáhlý seznam kompatibilních aplikací a zařízení. Zákazníci dále mohou využít funkce Windows XP Mode, která je součástí systému Windows 7 ve verzích Professional, Enterprise, Ultimate a vyšších, jež jim umožňuje provozovat starší aplikace ve virtuálním prostředí systému Windows XP. Microsoft navíc uvolnil novou verzi Virtual PC, která podporuje Windows XP Mode i na počítačích, které nemají hardwarovou virtualizaci. To bylo doposud určitým omezením pro některé starší počítače a tato bariéra byla tedy nyní také odstraněna.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).