Hlavní navigace

Microsoft uvolnil do výroby první servisní balíček pro Windows Vista a serverový operační systém Windows Server 2008

[Tisková zpráva] Praha, 4. února, 2008 - Microsoft dnes oznámil uvolnění prvního servisního balíčku (SP1) pro Windows Vista do výroby (RTM). Během několika týdnů bude současným uživatelům tohoto operačního systému nabídnut nejprve ke stažení na internetových stránkách společnosti Microsoft a následně bude dostupný prostřednictvím služby Windows Update. Připravený servisní balíček především zvýší bezpečnost, výkon, spolehlivost a kompatibilitu systému Windows Vista. Servisní balíček pro české verze Windows Vista bude dostupný v polovině dubna a prostřednictvím služby Windows Update v polovině května.

Sdílet

Servisní balíček obsahuje kromě zcela nových dodatků také všechny předešlé aktualizace. Jeho instalace přinese zákazníkům nejen zvýšení výkonu, ale i zlepšení klíčových vlastností samotného operačního systému. Uživatelům notebooků s Windows Vista pak umožní například delší dobu jejich používání na baterie. Novinkou je i větší integrace Windows Live služeb a zvýšení podpory konektivity počítače s dalšími zařízeními, včetně mobilních telefonů a smartphonů.

Významného kroku bylo dosaženo i v přípravách Windows Serveru 2008. Tento nový serverový operační systém společnosti Microsoft je již plně připraven na uvedení na trh a jeho finální verze byla uvolněna do výroby (RTM). Během jeho přípravy byl proveden historicky největší počet testů jak ze strany Microsoftu, tak i partnerů a vývojářské komunity. Díky tomu přinese zákazníkům Windows Server 2008 obrovský pokrok v bezpečnosti, výkonu, rozšiřitelnosti a spolehlivosti, a stane se tak všestrannou a spolehlivou platformou Windows pro servery.

Při společném nasazení systémů Windows Vista a Windows Server 2008 získají firemní zákazníci tři hlavní výhody. V první řadě dojde díky dostupnosti komplexních nástrojů k zjednodušení a zlepšení správy firemní IT infrastruktury. To s sebou přinese snížení nákladů a zefektivnění všech prováděných operací. Do třetice uživatelé a správci uvítají jednodušší nasazení systémů a lepší využití zdrojů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).