Hlavní navigace

Microsoft podporuje komunitu tvůrců webů, spouští program WebsiteSpark

[Tisková zpráva] Nové nástroje pro tvorbu interaktivních webů přinesou poutavější webové stránky

Sdílet

Praha, 15. října 2009 – Microsoft dnes představil komunitní program WebsiteSpark s cílem podpořit tvůrce webových stránek a aplikací. Pro profesionály a malé firmy do deseti zaměstnanců tak vzniká síť zaměřená na rozvoj podnikání při tvorbě webů. Pro zrychlení a zjednodušení nasazení webových řešení je také nově k dispozici nástroj Web Platform Installer doprovázený galerií nejpoužívanějších, zdarma dostupných aplikací Web Application Gallery.

„Odborníci na tvorbu webů získají díky kontaktům mezi tvůrci webů, poskytovateli hostingových služeb a rozsáhlým ekosystémem zákazníků, partnerů a poskytovatelů nadstavbových technologií nové obchodní příležitosti, a budou tak moci posílit svou pozici na trhu webových aplikací,“ hodnotí hlavní přínos programu WebsiteSpark Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft.

Podmínky a výhody vstupu do programu WebsiteSpark
Do tříletého programu WebsiteSpark mohou vstoupit firmy zaměřené na vývoj a design webů s maximálně deseti zaměstnanci. Při vstupu do programu se neplatí žádný poplatek. Ve chvíli, kdy jsou firmy již silné a program opouští, je pouze nutné jednorázově uhradit symbolických 100 USD. Členstvím v programu WebsiteSpark firmy získávají tyto výhody:

  • vývojářské nástroje a řešení pro Web od společnosti Microsoft včetně tří licencí Microsoft Visual Studio 2008 Professional Edition, dvou licencí Microsoft Expression Web 3 a jedné licence Microsoft Expression Studio 3,
  • dvě produkční licence Microsoft Windows Web Server 2008 nebo R2 a dvě produkční licence Microsoft SQL Server 2008 Web Edition,
  • prémiový nástroj pro administraci webů od nezávislého dodavatele (DotNetPanel),
  • profesionální podporu a školení v podobě dvou zásahů technické podpory, přístupu ke komunitní podpoře, neomezenému přístupu k řízeným technickým diskusím na MSDN a neomezené podpoře pro netechnické záležitosti,
  • možnost zviditelnění své nabídky a pomoc při kontaktu s potenciálními zákazníky po celém světě prostřednictvím webového tržiště, galerie aplikací a dalších portálů,
  • příležitost využít speciální nabídky serverhostingu od WebsiteSpark hosting partnerů.

Jak se lze registrovat do programu WebsiteSpark
Registrace do programu probíhá online na adrese http://www.web­sitespark.cz. Stačí vyplnit základní informace o firmě či jednotlivci a souhlasit s podmínkami programu. Dále je třeba vyplnit speciální kód, který subjekt získá přímo od Microsoftu, nebo od jednoho z WebsiteSpark hosting partnerů. Záleží na tom, zda má firma vlastní hardware a chce hostovat svá řešení na svých serverech, nebo bude pro hosting využívat infrastrukturu WebsiteSpark hosting partnerů. Nabídky stávajících WebsiteSpark hosting partnerů najdete na webových stránkách:

  • Active 24, http://www.ac­tive24.cz/cz/ak­ce/websitespar­k,
  • Web4U, http://www.as­p4u.cz/websites­park,
  • Zoner, http://www.czechi­a.com/clanek/web­sitespark.

Nové nástroje Web Platform Installer 2.0 a Windows Web Application Gallery 2.0 Další novinkou je dostupnost nástrojů Web Platform Installer 2.0, Windows Web Application Gallery 2.0 a portálu www.microsoft­.com/web v devíti jazycích. Web Platform Installer 2.0 vývojářům nabízí zjednodušenou instalaci produktů a technologií společnosti Microsoft na „jedno kliknutí“ a nově zahrnuje IIS Media Pack, Windows Azure SDK a další prvky. Vývojáři získávají přístup k desítkám bezplatných webových aplikací, a to ať používají technologii ASP.NET nebo PHP. Mezi ně patří i dvacet nových aplikací společnosti Microsoft a členů vývojářské komunity, včetně nástrojů WordPress, DotNetNuke, Acquia Drupal, SugarCRM a Umbraco, které jsou dostupné prostřednictvím Windows Web Application Gallery. Microsoft Web Platform Installer 2.0 je okamžitě dostupný ke stažení na http://www.mi­crosoft.com/web.

O programu WebsiteSpark
Program WebsiteSpark, nejnovější iniciativa z rodiny Spark, do níž patří BizSpark a DreamSpark, staví na tradici úzké spolupráci s komunitou vývojářů a obchodních partnerů, a na poskytování technické podpory a nástrojů, které odborníci potřebují pro svůj úspěch a rozvoj. Již nyní program získává podporu i ze strany komunity kolem programovacího jazyka PHP. Více informací o registraci a výhodách programu WebsiteSpark je k dispozici na http://www.web­sitespark.cz nebo na anglických stránkách http://www.mi­crosoft.com/web/web­sitespark. Případné dotazy je možné posílat na ITpodnikani@mi­crosoft.com.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).