Hlavní navigace

Microsoft zahájil výrobu české verze Windows Vista

[Tisková zpráva] Společnost Microsoft v pátek 19. ledna zahájila výrobu české verze operačního systému Windows Vista. Firemní zákazníci získají českou verzi ke stažení během několika dalších dní. Ostatní zákazníci si budou moci verzi Windows Vista v češtině pořídit od 1. března, jako samostatný produkt nebo ve zvýhodněné variantě s novým počítačem.

Sdílet

Nová verze Windows přináší mnoho nových technologií, které otevírají prostor novému hardwaru a novým službám pro uživatele počítačů. Windows Vista jsou zároveň bezpečnou softwarovou platformou osobních počítačů.. Díky novým nástrojům v oblasti hromadného nasazení, bude přechod z předchozích verzí jednoduší, rychlejší a méně nákladný.

Microsoft je připraven při příležitosti uvedení Windows Vista na český trh nabídnout spolupráci českým bankám a finančním institucím na programech, které podpoří bezpečnější používání internetového bankovnictví a online finančních aplikací. „Windows Vista obsahuje spoustu technologií, které zvyšují bezpečnost uživatele a chrání ho před útoky a podvody na Internetu. Chceme spolu s bankami zahájit spolupráci, která povede k bezpečnějšímu používání internetového bankovnictví a finančních aplikací.“ říká Michal Čupa, generální ředitel společnosti Microsoft v České republice.

Základním kamenem zvýšené bezpečnosti na Internetu je ve Windows Vista internetový prohlížeč Internet Explorer 7. Ten umí rozpoznat falešné internetové stránky, které se pod různými záminkami snaží vylákat z neznalého uživatele přihlašovací údaje k jeho bankovnímu účtu. S podobnými útoky na své zákazníky se v poslední době muselo vypořádat již několik českých bank. Internet Explorer 7 také může být spuštěný ve speciálním režimu, kdy není možné uložit žádný soubor na disk uživatele, aniž by o tom věděl. Útočníci a podvodníci tak nemohou získat přístup k lokálním zdrojům v počítači a pokusit se nezkušenému uživateli podsunout škodlivý software.

Windows Vista obsahuje další bezpečnostní prvky a technologie, které z ní dělají nejmodernější a nejbezpečnější platformu Microsoftu pro osobní počítače. Obsah celého pevného disku je možné zašifrovat, takže k datům není možné se dostat ani fyzickým odcizením počítače nebo notebooku. Klíčové změny v systému není možné provádět bez dalšího potvrzení uživatele a to ani v případě, že je přihlášený s nejvyššími právy. Rodiče pak ocení možnost omezit využití počítače dětmi, například tak, že mohou používat počítač jen v určitou dobu, nedovolit jim spouštět hry určené pro starší hráče nebo zabránit v přístupu na nevhodné internetové stránky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).