Hlavní navigace

Mikroblogy.cz – plejáda známých osobností míří na internet

[Tisková zpráva] Na internetu vznikl nový server Mikroblogy.cz známých českých osobností. Mikroblogování je nový internetový fenomén, jehož podstatou je psaní krátkých příspěvků v rozsahu 160 znaků, které se dají vkládat prostřednictvím internetu nebo mobilního telefonu. Takto bloguje například spisovatel Paulo Coehlo nebo Barrack Obama.

Sdílet

Osobnosti mikroblogů
Na českých Mikroblogy.cz se týden co týden dělí o své názory herečka Jitka Schneiderová, ředitelka nadace Konta Bariéry Božena Jirků, režisérka Olga Sommerová, známý gurmán Pavel Maurer, ředitelka Google ČR Táťána le Moigne, hokejista Patrik Eliáš, poradce vrcholových manažerů Katarina Schapiro, sportovkyně Kateřina Neumannová, publicista Radek John, podnikatel a buddhista Libor Malý a modelka Tereza Maxová.

Cílem projektu je mikroblogování zpopularizovat i v ČR a pravidelně přinášet názory zajímavých osobností české scény. Jde ale jen o první fázi projektu. Mezi respondenty se brzy objeví i další vysoce vážené osoby, ale také cizinci a inspirativní lidé z netradičních oblastí.

Mikroblogy dorazí pohodlně za vámi
„Nikoho nenutíme na Mikroblogy.cz chodit pravidelně a kontrolovat zda už jsou tam nové názory. Pokud vás blogy zajímají, můžete se zaregistrovat pro jejich zasílání e-mailem a také se s nimi pravidelně můžete potkat na významných českých portálech, které budou názory našich osobností přebírat. V první fázi se jedná například o portál Tiscali, pracovní portál Jobs.cz, magazín Žena-in a hudební portál Allmusic.cz. Věříme, že Mikroblogy ovšem budou časem přebírat a komentovat i některé tištěné magazíny.

Své místo mají Mikroblogy i v sociální síti Facebook, kde si během jednoho dne s Mikroblogy propojilo přes sto nejvýznamnějších osobnosti českého internetu.“

Komentuje strategii Tomáš Jindříšek, spoluzakladatel projektu a zároveň ředitel internetové agentury OgilvyInteractive.

Pozadí projektu
Za mikroblogy.cz známých osobností stojí investorsky a koncepčně skupina internetových odborníků – Tomáš Jindříšek, Jan Řežáb a Božena Zbranková. Původní verzi mikroblogů vytvořil čtrnáctiletý Jan Nohejl, který za svůj projekt získal hlavní cenu v soutěži Junior Internet. Po odprodeji stoprocentního podílu zůstává Jan Nohejl technickým ředitelem projektu.

Generálním partnerem projektu je agentura První multimediální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).