Hlavní navigace

Milan Kubek, prezident České lékařské komory, hostem diskusního pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] Praha, 17. 1. 2011. Z českého zdravotnictví se stal pokusný králík pro zahraniční farmaceutické firmy. Kvůli špatně nastavenému systému oceňování léků pojišťovny a pacienti u nás platí i za takové medikamenty, u nichž není jasně prokázáno, že jsou více účinné, než stávající a většinou levnější léky. Stát i lidé v důsledku toho přicházejí o desítky miliard korun. Tvrdí to prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek, který je hostem aktuálního vydání pořadu Téma Deníku na kanálu UPC Express.

Sdílet

„My si dovolujeme hradit některé léky z veřejného zdravotního pojištění, které si nedovolí platit z veřejných peněz tak bohaté státy jako je Velká Británie nebo Německo,“ prohlásil Kubek. „Neexistuje srovnání proti dosavadní konvenční léčbě. A ty farmaceutické firmy za peníze našeho veřejného zdravotního pojištění si v podstatě toto testování provedou u nás a pak s těmi získanými výsledky jdou třeba do té Británie nebo do Německa a požádají o tamější registraci. Protože bez tohoto testování a bez u nás získaných výsledků by jim v těchto zemích žádnou úhradu nepřiznali,“ uvedl profesní šéf českých lékařů. S moderátorem pořadu, Janem Kličkou z Deníku, prezident ČLK probral i hromadné výpovědi lékařů a údajné propojení politiků a farmaceutických fi­rem.

Pořad Téma Deníku je třicetiminutový čtrnáctidenník moderovaný a připravovaný Janem Kličkou, vedoucím domácí redakce těchto novin. Vysílá ho televizní stanice UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC. Zájemci ho mohou shlédnout také na internetovém serveru youtube.com pod heslem „téma deníku štěch“. Na serveru jsou k dispozici i dřívější vydání pořadu. Přepis pořadu k volnému použití lze nalézt na adrese http://upcexpres­s.cz/temadeni­ku/ a je také k dispozici v monitorovací službě Newton.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní stanice kabelové televize UPC, vysílaný v centrální pražské variantě a v osmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.