Hlavní navigace

MILIONOVÁ SHOW - POMOZTE DĚTEM 2007

[Tisková zpráva] Pomozte dětem za dosavadních 8. ročníků rozdělilo již 84,7 mil. korun. Letos se tedy velkou výzvou pro všechny stalo pokoření magické stomilionové hranice. Tvůrci se rozhodli pro to udělat vše. Připravili pro diváky neuvěřitelná spojení zpěváků, herců, moderátorů, tváří ČT a dětských vystoupení.

Sdílet

Velikonoce jsou v České televize již tradičně spojeny se sbírkovým projektem Pomozte dětem. Žluté kuře se záchranným kruhem, symbol společné sbírky České televize (ČT) a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), se ovšem zabydlelo na obrazovce již teď. Od začátku března jsou k vidění spoty vyzývající k podpoře projektu a také na ulicích se objevují plakáty lákající na 9.dubna, kdy vše vyvrcholí sbírkou v přímém přenosu.

Do devátého ročníku sbírky se budou moci lidé zapojit již od rána. O pomoc se shromažďováním peněz je poprvé v 9.45 požádá ze Studia Pomozte dětem Alena Zárybnická. Diváci mohou zavolat do callcentra výši částky, kterou chtějí přispět, nebo zaslat svůj příspěvek rovnou prostřednictvím dárcovské SMS. V průběhu svátečního dne se Studio Pomozte dětem přihlásí ještě šestkrát nejen se žádostí o pomoc, ale i s představováním organizátorů jednotlivých sbírkových akcí.

Letos se opět do pomoci dětem zapojí všechna tři televizní studia České televize. Několik mladých talentů, zajímavá hobby a k tomu jeden originální Velikonoční dárek – to vše a ještě mnohem víc nabídne speciální vydání soutěže Věříš si? Věř si a pomáhej dětem! (11.25). Brněnský pořad o zálibách dětí a teenagerů z organizací, které byly podpořeny v loňském ročníku sbírky, moderuje Marta Ondráčková a na pomoc jí přispěchají Eva Machourková a Aleš Zbořil známí z pořadu AZ- Kvíz.

Televizní studio Ostrava připravilo zábavný podvečerní pořad Kuře v manéži (18.05). Moderátoři Aleš Juchelka a Roman Pastorek vyzvou spolu s Mňágou a Žďorp a Helenou Zeťovou k podpoře sbírky ze zajímavého prostředí cirkusového šapitó. Diváky a zároveň spolutvůrci pořadu se stanou nejen děti, rodiče a klienti ústavů sociální péče, ale také děti z podpořených organizací z minulého ročníku sbírky z Olomouce a okolí. Nejen pro ně pořad nabídne příležitost nahlédnout do stále přitažlivého života cirkusáků ve kterém nejen pracují, ale i žijí.

Z Prahy se potom Kuře ohlásí ve velkém zábavném pořadu Milionová show – Pomozte dětem 2007 ve 20.00 na ČT1. Diváci se mohou těšit na známá jména, jakými, jsou například David Koller, Lenka Dusilová, Anna K., Michal Hrůza, Petr Bende, Tonya Graves a skupiny Support Lesbiens či Gulo čar. Pomoci dětem se letos rozhodli také hvězdy StarDance – Mahulena Bočanová a Jaroslav Kuneš. Aktivně se zapojí i tváře České televize, které společně s kolegy z Nadace rozvoje občanské společnosti „obsadí“ callcentrum a budou čekat na finanční přísliby od diváků. Moderátory večera jsou opět dvě dvojice, ostřílení matadoři Marcela Augustová a Tomáš Hanák a loňští nováčci Míša Maurerová a Vojta Kotek. I letos všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář. Pořad je i poděkováním všem, kteří se na sbírce podílejí v průběhu celého roku. V publiku tedy přivítáme nejen dárce, ale i zástupce spojenců sbírky.

Nejjednodušším způsobem, jak mohou lidé pomoci dětem, je zaslat dárcovskou sms ve tvaru DMS KURE na číslo 87777. Cena zprávy je 30 Kč. Pomozte dětem obdrží 27 Kč. Více informací na internetové stránce projektu: www.pomoztedetem.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).