Hlavní navigace

Milionová víkendová premiérová dramatika na ČT1

[Tisková zpráva] Česká televize úspěšně vykročila do nového roku 2011. Sobotní Zemský ráj to napohled a nedělního Doktora pro zvláštní případy na Jedničce vidělo v průměru více než jeden a čtvrt milionu dospělých diváků.

Sdílet

Česká televize oslavila Nový rok na Jedničce premiérou koprodukčního filmu ČT režisérky Ireny Pavláskové a scenáristky Terezy Boučkové Zemský ráj to napohled. Vilma Cibulková za roli Marty, která se snaží v sedmdesátých letech v komunistickém Československu se svými dcerami a místy snad i nadpočetnými „tatínky“ přežít, získala mezinárodní cenu FIPRESCI. V sobotu si atmosféru sedmdesátých let připomnělo v průměru jeden a čtvrt milionu dospělých diváků (sledovanost 14,2 % při podílu na publiku 28,35 %) a 40 tisíc dětí. Nadprůměrně snímek sledovali diváci starší 45 let – v průměru 837 tisíc (sledovanost 18,9 % při podílu na publiku 31,72 %) a diváci s ukončeným středoškolským vzděláním, tedy každý třetí v danou dobu u obrazovky – v průměru 674 tisíc (sledovanost 15,8 % při podílu na publiku 33,22 %).

V neděli 2. 1. 2011 od 20:00 čekala diváky ČT1 další novinka – premiéra televizního filmu Doktor pro zvláštní případy, který zhlédlo 1 milion 323 tisíc dospělých (sledovanost 15,0 % při podílu na publiku 30,25 %). Příběh profesora filozofie a latiny Hronka, v podání Václava Vydry, který se souhrou nešťastných okolností ocitl ve vězení jako vychovatel vězňů, zaujal zejména vysokoškolsky graduované diváky (sledovanost 19,1 % při podílu na publiku 38,38 %) a v této cílové skupině se stal nejúspěšnějším víkendovým pořadem na všech TV po 20. hodině.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).