Hlavní navigace

Milionový Silvestr 2008 v České televizi

[Tisková zpráva] Česká televize připravila pro diváky zejména prvního programu velmi atraktivní večerní silvestrovský program. Speciální vydání oblíbených pořadů, jako je 168 hodin, Půlhodina pravdy, Pošta pro tebe či Všechnopárty, přilákaly k obrazovkám spolehlivě pokaždé přes milion televizních diváků. Spolu se sestřihem nejlepších scén z posledních silvestrovských vysílání, brněnským Kinematografem a popůlnočním muzicírováním tak vytvořily divácky velmi úspěšný večer.

Sdílet

Silvestr začal na obrazovkách ČT1 v osm hodin speciálním vydáním zpravodajského pořadu 168 hodin. Sestřih z toho, co se podařilo reportérům České televize během roku natočit, ale co na obrazovkách normálně k vidění není, sledovalo 1 milion 87 tisíc dospělých diváků, což představuje 12,5 %, při podílu na publiku 29,07 %.

Pomyslnou štafetu milionového večera pak převzal o půl deváté moderátor Petr Svoboda s pořadem Půlhodina pravdy. Oblíbená rodinná soutěž zaujala 1 milion 48 tisíc dospělých diváků, při sledovanosti 12,1 %, při podílu na publiku 27,14 %.

Nečekaná setkání a opravdu mnoho překvapení čekalo na diváky po deváté večer v Poště pro tebe – Silvestr. Ester Janečková se šarmem sobě vlastním provedla parodickým speciálem 1 milion 150 tisíc televizních diváků, což reprezentuje 13,2 %, při podílu na publiku 29,97 %.

Silvestrovské osmičky krátce před desátou nabídly sestřih z nejlepších skečů a silvestrovských scének v uplynulých letech. Vidělo je 1 milión 160 tisíc televizních diváků, což je 13,4%, při podílu 30,47%.

Brněnský Komediograf s Pavlem Liškou, Tomášem Matanohou, Markem Danielem a Josefem Poláškem udržel milionovou hranici, když si pořad před půl jedenáctou naladilo 1 milion 115 tisíc dospělých diváků, což představuje 12,8 %, při podílu na publiku 30,37 %.

Opravdovým silvestrovským „tahákem“ se ukázalo být lehce lechtivé vydání Všechnopárty – Silvestr 2008. Karel Šíp zde se svými hosty po jedenácté hodině večer rozebíral ožehavé téma sexu. Vtipkování o milostných trampotách Haliny Pawlowské, Josefa Aloise Náhlovského a Františka Ringo Čecha vidělo 1 milion 567 tisíc dospělých diváků, při sledovanosti 18 % a podílu na publiku 43,10 %.

O půlnoci si s Českou televizí symbolicky přiťuklo u Novoročního přípitku 1 milion 438 tisíc dospělých diváků, což je 16,5 %, při sledovanosti 39,62 %.

Milionovou hranici zdolal ještě i popůlnoční pořad U muziky na Silvestra. Směs anekdot, veselých historek a oblíbených písniček udržela u ČT1 1 milion 52 tisíc diváků, což představuje 12,1 %, při podílu na publiku 34,10 %.

Na programu ČT2 již odpoledne výrazně u diváků bodoval záznam divadelní hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký slavné autorské dvojice Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. Výkony cimrmanovské divadelní společnosti vidělo 515 tisíc diváků, při sledovanosti 5,9 % a podílu na publiku 16,55 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).