Hlavní navigace

Mimořádně náročný sportovní víkend na ČT4

[Tisková zpráva] Každý rok se najdou v kalendáři dva termíny, kdy dochází k souběhu několika akcí, které jsou pro český sport zvlášť významné. S takovou situací se musí ČT4 vypořádat v nadcházejícím víkendu od 4. do 6. března.

Sdílet

O přízeň českých sportovních fanoušků se budou ucházet tenisoví reprezentanti v daviscupovém utkání s Kazachstánem, čeští zástupci na MS v klasickém lyžování, halovém ME v atletice nebo na MS v biatlonu. Stranou dění nezůstane ani play off hokejové extraligy a další kolo nejvyšší domácí soutěže fotbalistů.

Česká televize vlastní vysílací práva ke všem těmto sportovním událostem, z čehož vyplývají i smluvně stanovené povinnosti. Víkend bude proto na ČT4 mimořádně náročný, protože už nelze využít jako v minulosti programu ČT2, jehož priority se nacházejí v mimosportovní oblasti. Navíc musí Česká televize ze zákona upřednostnit prezentaci českých sportovců na významných soutěžích typu MS před ostatním programem. Zájem veřejnosti vyjádřený průzkumy sledovanosti sportovních přenosů staví tenis, lyžování a atletiku nad obě ligové soutěže fotbalistů a hokejistů, což plně akceptovala jen fotbalová Gambrinus liga. Zástupci hokejové Tipsport extraligy se k problému nepostavili jednotně.

Víkendové vysílání ČT4 se prioritně zaměří na zprostředkování sportovních událostí s českou reprezentační účastí. Má ambici ukázat všechny souběžné důležité akce a výkony českých sportovců živě. V momentě, kdy nepůjde v jednom přenosu o sportovní výkony zásadního významu, naváže Čtyřka jiným přenosem se zajímavějším děním. Naprostou víkendovou prioritou je daviscupové utkání české reprezentace s Kazachstánem. Pokud nebude z tohoto důvodu možné přepojit jinam, bude souběžná akce při nejbližší možné příležitosti odvysílána ze záznamu. Všechny sportovní akce však bude možné sledovat samostatně na webových stránkách www.sportzive.cz nebo www.ct24.cz/sport. Pokud se tedy například prodlouží páteční přenos daviscupového zápasu, odstartuje hokej na webu a ve vysílání ČT4 se objeví po skončení přenosu z tenisového utkání.