Hlavní navigace

Mimořádné vysílání ČT24 v pondělí 15. září - Zaostřeno na průmysl

[Tisková zpráva] Silná koruna likviduje český průmysl – proč ještě nemáme euro? Česká energetika přešlapuje na místě – po jaké cestě a kdy se vydá? Jaké podmínky budou mít investoři – zůstanou nebo odejdou? Tak se ptají kapitáni českého průmyslu, odpovídat jim tváří v tvář bude premiér Mirek Topolánek.

Sdílet

Česká televize připravila další speciál z řady Zaostřeno – tentokrát na průmysl. Vysíláme na kanále ČT24 v pondělí 15. září od 6 hodin ráno z Mezinárodního strojírenského veletrhu a sněmu Svazu průmyslu a dopravy v Brně po celý den.

Připravili jsme desítku reportáží a ještě více rozhovorů. Dvě studia na Kavčích horách a dvě přímo z brněnského výstaviště jsou společně s Michalou Hergetovou, Přemyslem Čechem a Davidem Borkem připraveny zpovídat ministra průmyslu Martina Římana, prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Míla, generálního ředitele společnosti Siemens Pavla Kafku, evropského viceprezidenta Microsoftu Jana Mühlfeita, předsedu představenstva Vítkovice Holding Jana Světlíka a mnoho dalších.

Konfrontaci argumentů premiér versus průmyslníci nabízíme živě v bloku Před polednem. Přímý přenos diskuse z Brna začne v 10.10 hod. Jak zareaguje Mirek Topolánek na nepříjemné dotazy? Ve 12.30 hod. navštívíme archív. Padesát let se otevírají brány brněnských veletrhů. Toto slavné půlstoletí přiblíží Archiv ČT 24. V odpoledních Studiích ČT 24 dáme slovo všem, kdo v průmyslu něco znamenají. Kudy by měl jít a na co se zaměřit? Není riskantní tolik prosazovat automobilový průmysl – co když se auta budou kupovat míň? V čem se liší český a slovenský průmysl? A co Německo – bude mít stále zájem o naše zboží? Střídat se budou názory z Brna i z Prahy. Uslyšíme hlasy pro a proti. Kdo koho přesvědčí?

V podvečer zprostředkujeme návštěvu prezidenta Václava Klause na veletrhu. V 16.20 hod. odvysíláme živě jeho setkání s ekonomickými novináři. Co si myslí o českém průmyslu on? Další rozhovory a reportáže přinesou i pořady Interview ČT24, Události, Ekonomika ČT a Události, komentáře.

V pondělí 15. září budeme na ČT24 hledat odpověď na otázku: Jak si vedou české podniky? Po celý den bude mít Česká televize Zaostřeno na průmysl.