Hlavní navigace

Mimořádné vysílání ČT24 v úterý 8. 7. 2008 – Zaostřeno na radar

[Tisková zpráva] V úterý 8. července 2008 bude vysílání ČT24 Zaostřeno na radar. Přinese exkluzivní a nejrychlejší zprávy z návštěvy americké ministryně zahraničí Condoleezzi Riceové a nejspíš exkluzivní živý rozhovor s ní ve vysílání ČT24.

Sdílet

V úterý 8. července 2008 přijede do Prahy ministryně zahraničních věcí USA Condoleezza Riceová – s českou vládou má podepsat smlouvu o radarové základně u nás. Od Dobrého rána až po večerní Události, komentáře bude proto na zpravodajské stanici ČT24 Zaostřeno na radar.

Zpravodajské štáby České televize budou od rána sledovat přípravy na událost, která završí dlouhé vyjednávání mezi Prahou a Washingtonem. Připraven bude také exkluzivní průzkum STEM, který se zaměří na vztah obyvatel ČR k bezpečnosti země, k NATO a samozřejmě k radaru.

Ve 13:15 hod. připravuje zpravodajství České televize přímý přenos brífinku s Mirkem Topolánkem v Kramářově vile, kolem 14:30 hod. pak samotného podpisu smlouvy v Černínském paláci a následného vystoupení ministra zahraničí ČR Karla Schwarzenberga. Na 15:40 hod. je plánováno exkluzivní interview s Condoleezzou Riceovou. Hovořit s ní bude Martin Řezníček a s velkou pravděpodobností celý rozhovor odvysílá ČT24 živě. Plánované časy nejsou zatím oficiálně potvrzené a mohou se podle vývoje měnit.

Po celý den, v úterý 8. července, nabídne zpravodajství České televize divákům pohled na připravovanou americkou základnu v ČR z mnoha různých úhlů. Hosty budou mimo jiné čeští vládní i opoziční politici, starostové z Brd, hladovkáři (Jan Tamáš a J. X. Doležal), lidé spojení s vládní kampaní za radar, její kritici, zahraničí hosté a korespondenti, analytici či experti na možné negativní efekty radaru. Na ČT24 budou moci diváci sledovat rozbory, jaké vyhlídky má radar při schvalování v parlamentu. Nad začleněním Česka do globálního prostoru by se měli zamyslet profesoři Václav Bělohradský a Miroslav Bednář. ČT24 nabídne také sondáž mezi známými osobnostmi české veřejné scény o tom, jak polemiku kolem radaru vnímají. Hostem profilu Dobrého rána bude herec Ladislav Smoljak. Česká televize kromě toho zadala průzkum, který vypracovala agentura STEM. Výzkumníci se ptali obyvatel Česka na různé aspekty emocionální diskuse, která se u nás o radaru vede. Jeho výsledky budeme zveřejňovat průběžně během celého dne.

Podrobnější plán vstupů a hostů bude k dispozici v pondělí 7. července 2008.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).