Hlavní navigace

Minigorilla dodá netbooku až 5 hodin života

[Tisková zpráva] Novinka od Powertravelleru je určena pro mininotebooky, netbooky a další mobilní digitální zařízení jako jsou PDA, telefony, MP3 přehrávače, iPody...

Sdílet

Praha, 21. srpna 2009 – Sunnysoft, specialista na oblast mobilních řešení, kapesních počítačů, smartphonů a GPS navigací, uvádí na český trh novinku mezi záložními nabíječkami – Minigorillu. Sestřička známější PowerGorilly od Powertravelleru dodá pozoruhodné množství energie mininotebookům, netbookům a mnoha dalším digitálním zařízením.

Minigorilla byla vyvinuta speciálně pro poslední modely netbooků, ale také dokáže dobíjet elektronické knihy, videokamery, mobilní telefony, GPS navigace, kamery a mnoho dalších zařízení. Rozsah napětí pro dobíjení je velmi široký – 8,4V; 9,5V; 10, 5V; 12V&19V ad. Netbooku tak dokáže dodat energii až na 5 hodin života a mobilní telefon dobije až 9 krát, a to díky kapacitě 9000 mAh.

„Minigorilla je očekávanou novinkou od Powertravelleru, kterou jsme avizovali již v květnu. Patří do řady Gorilla, tedy řady určené především pro notebooky a větší zařízení,“ říká k tomu Jiří Strouhal, ředitel divize Obchod ve společnosti Sunnysoft s.r.o. „Solární nabíječky a powerbanky od Powertravelleru v současnosti patří mezi náš nejprodávanější sortiment,“ dodává Jiří Strouhal.

Minigorilla je velice odolná a má laserově leptané gumové hrany. Je dodávána s univerzální AC/redukcí – můžete ji použít ve více než 150 zemích světa, s neoprenovým obalem a kompletní sadou redukcí, tzv. Monkeynuts a Gorillanuts, které umožňují konektivitu většině běžných elektronických zařízení.

Minigorilla má mnoho bezpečnostních prvků zahrnujících ochranu proti zkratu a přebití. Pokud je výstupní napětí (uložené v paměti z předchozího použití) vyšší než povolené napětí nově dobíjeného zařízení, Minigorilla se automaticky vypne. Minigorilla se automaticky vypne po dvou minutách nečinnosti, tedy pokud k ní není připojeno žádné zařízení, nebo v případě, že připojené zařízení je již plně dobito. Zařízení má velmi dlouhou výdrž – i v případě, že ho nepoužijete po dobu jednoho roku, kapacita baterie se sníží o méně než 10 %.

Minigorilla je vybavena LCD obrazovkou, která zobrazuje kapacitu baterie, výstupní napětí a úroveň nabití. Modré podsvícení se automaticky vypíná po 5 sekundách, zařízení tak šetří energii.

Sunnysoft pro lepší orientaci už v květnu spustil specializovaný produktový portál http://www.so­larninabijecky­.cz/Minigorilla, objednávky přes internet však si ponechává na obchod.sunnysof­t.cz. Více informací získáte také na níže uvedených kontaktech (Aleš Kacl).

Foto v tiskové kvalitě Minigorilly ke stažení zde: http://www.sun­nysoft.cz/Power­traveller/Foto_Mi­nigorilla.zip (21 MB)

Další produkty z rodinky Powertraveller?
SolarGorilla je profesionální solární outdoorová nabíječka na cesty pro napájení či dobíjení Notebooků a dalších mobilních zařízení, jako jsou např. PDA, mobilní telefony, MP3 přehrávače, digitální fotoaparáty, PSP, iPod, GPS navigace, GPS přijímače atd. O napájení notebooků se stará 24V výstup a 5V USB výstup obstará energii pro podporované digitální mobilní zařízení. SolarGorilla dokáže dobíjet i další profesionální záložní zdroj, kterým je PowerGorilla a Minigorilla. Jednoduchým otevřením solárních panelů a jejich vystavením slunci se SolarGorilla aktivuje. Pevné, technicky vyspělé panely zajišťují jedinečnou sílu a spolehlivý výkon. V odolném krytu je SolarGorilla připravena na jakoukoli cestu. Zelená LED dioda značí sílu nabíjení. Výkon nabíječky je závislý na síle slunečního záření a počátečním nabití zařízení. Více na: http://www.so­larninabijecky­.cz/Solargori­lla

PowerGorilla je přenosná záložní nabíječka na cesty pro napájení či dobíjení notebooků a dalších mobilních zařízení, jako jsou např. PDA, mobilní telefony, MP3 přehrávače, digitální fotoaparáty, PSP, iPod, GPS navigace, GPS přijímače atd. Kapacita vnitřní baterie je úžasných 21 000 mAh. Díky možnosti měnit výstupní napětí jednoduchým kliknutím (v rozmezí 8,5–24 V), dokáže PowerGorilla napájet či dobíjet širokou řadu dnešních notebooků či netbooků.

PowerGorillu tak právem můžeme nazvat mobilní UPSkou. Kromě výstupu pro notebooky s měnitelným napětím obsahuje 5V USB výstupní port. Díky tomu můžete prostřednictvím přiloženého USB kabelu a redukci dobíjet většinu mobilních zařízení, a to i současně s nabíjením notebooku. Stává se tak skvělým společníkem na delší cesty nebo expedice, kde máte omezený přístup ke zdroji elektrické energie.

PowerGorilla dodá vašemu notebooku 2–5 hodin života, vašemu mobilní telefon dokáže vdechnout život až 20 krát.

Díky 24V napětí můžete nabíječku využít i pro jiná zařízení než je laptop, např. satelitní navigace, vybrané videokamery a další. Prostřednictvím 5V USB konektoru můžete dobíjet také další produkty Powertraveller (Powermonkey-eXplorer, Powermonkey-Classic, Powerchimp či např. Soundtraveller K3000ST. Více parametrů a přehled konektorů zde: http://www.so­larninabijecky­.cz/Powergori­lla.

Powermonkey-eXplorer je vždy připraven pro další dobrodružství a dobije vaše zařízení kdykoli a kdekoliv. Jde o komplexní outdoorové řešení záložní energie na cesty. Díky voděodolnosti má široké použití, lze zavěsit na batoh i položit do písku na pláži a lehce tak nasbírat potřebnou energii pro mobilní zařízení. Znáte to. Jste mimo domov a nutně si potřebujete zavolat či stáhnout e maily. Ale vaše baterie je opět bez energie. Relaxujete na nádherné pláži a váš iPod hraje poslední písničku před vybitím. Jste na horách, díváte se dolů na neuvěřitelně krásnou krajinu a váš fotoaparát má vybitou baterii. Powermonkey-eXplorer je solární záložní nabíječka, vyrobená z materiálů a komponent velmi vysoké kvality. Vytváří tak kombinaci vysoké spolehlivosti a odolnosti, a to právě ve chvíli, kdy to budete nejvíce potřebovat. Produkt se skládá ze solární nabíječky a powerbanky, kterou je možné nabít buď prostřednictvím solární energie, zapojením do elektrické zásuvky či do USB konektoru počítače. Více na: http://www.so­larninabijecky­.cz/Powermonkey-eXplorer.

Solarmonkey se zařízením Solarnut reprezentuje solární outdoorovou nabíječku na cesty. Díky odolnosti proti vodě nebude žádný problém připevnit solární panely na batoh a vyrazit na túru či na pláž. Přes den lehce nasbíráte potřebnou energii pro vaše mobilní zařízení pro další použití, ať už jde o stažení e-mailů, telefonování či přehrávání hudby. Produkt se skládá ze solární nabíječky, Solarnutu a napájecích konektorů pro nejběžněji používané mobilní telefony, smartphony, PDA, MP3 přehrávače či digitální fotoaparáty. Solarnut je navržen pro použití se Solarmonkey pro uchování přebytečné solární energie a/nebo naopak jako doplněk solární nabíječky při zamračené obloze. Může být použit i jako samostatná nabíječka, která dokáže poskytnout mobilnímu telefonu až 15 minut hovoru či hodinu pohotovostního režimu. Více na: http://www.so­larninabijecky­.cz/Solarmonke­y.

Powerchimp je malá, lehká záložní nabíječka se svítilnou na dvě AA baterie. Dva dobíjecí Ni-MH akumulátory AA (o kapacitě 1800 mAh) jsou součástí balení. Díky velkému množství redukcí v balení Powerchimp využijete pro většinu dnešních telefonů, PDA, komunikátorů či MP3 přehrávačů. Akumulátory lze nabíjet vhodnou nabíječkou, nebo přímo z počítače za pomoci přiloženého USB kabelu. Je možné nabít i pomocí solární energie prostřednictvím Solarmonkey. V neposlední řadě si v případě nouze můžete kdekoli koupit dvě jakékoli AA baterie, jednoduše vložit do Powerchimp a dobít váš telefon, PDA či mp3. Díky svým malým rozměrům lehce padne do vaší kapsy, a tak jej můžete mít stále sebou. Powerchimp nelze dobíjet starými nabíječkami Nokia. Více na: http://www.so­larninabijecky­.cz/Powerchimp

Motormonkey je nejmenší a nejlehčí autonabíječka na světě. Bude vás provázet i na těch nejdelších cestách a díky množství dodávaných napájecích konektorů lehce nahradí několik nabíječek najednou, které byste jinak museli vozit sebou. Díky miniaturní velikosti vlastního CL adapteru jistě nebude v autě překážet. Vyniká precizním zpracováním a kvalitou použitých materiálů. Velkou výhodou nabíječky oproti konkurenci je to, že se chová zcela pasivně. Pokud tedy není k CL adapteru připojeno žádné digitální zařízení, Motormonkey neodebírá žádnou energii. Proto ji bez obavy můžete nechat v CL zásuvce automobilu přes noc a autobaterie zůstane v původním stavu. Ve chvíli, kdy připojíte k adapteru zařízení, Motormonkey začne nabíjet a bude-li baterie zařízení nabita na 100 %, Motormonkey se sama vypne. Více informací: http://www.so­larninabijecky­.cz/Motormonke­y.