Hlavní navigace

Ministerstvo spravedlnosti ČR využívá IP telefonii od firmy Siemens

[Tisková zpráva] Společnost Siemens vyhrála výběrové řízení Ministerstva spravedlnosti ČR na dodávku IP telefonie a datové infrastruktury do nového Justičního areálu postaveného v místě bývalých kasáren Na Míčánkách v pražských Vršovicích. Zakázka zahrnuje IP komunikační systém HiPath 4000, 1000 kusů IP telefonů a aktivní datové prvky.

Sdílet

Justiční areál Na Míčánkách je sídlem čtyř obvodních soudů a obvodních státních zastupitelství pro Prahu 4, 8, 9 a 10. Uvnitř se nachází 98 soudních síní a kanceláře pro jednotlivé soudy a zastupitelství. Siemens pro tuto stavbu dodal IP komunikační systém HiPath 4000 s kapacitou až 1000 IP telefonů. Některé přístroje jsou doplněné o přídavné rozšiřující konzole optiPoint SLK se samopopisovacími štítky tvořenými LCD displeji. Ve většině přístrojů je využíván integrovaný miniswitch pro napojení PC a IP aparátu do datové infrastruktury LAN pouze přes 1 port v datové zásuvce.

„Toto IP řešení pro ministerstvo spravedlnosti je pro společnost Siemens největší zakázkou tohoto druhu v České republice“ dodává Jan Lerche, ředitel společnosti Siemens Enterprise Networks.

„Aby bylo možné zefektivnit každodenní kancelářskou práci, potřebujeme moderní telekomunikační infrastrukturu; tyto podmínky komunikační systém společnosti Siemens zcela splňuje,“ dodává Jaroslav Martaus, vedoucí oddělení informačních systémů ministerstva spravedlnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).