Hlavní navigace

Mio Litepad N890 a N1210 získaly cenu iF Design Awards 2010

[Tisková zpráva] Ultratenké a mimořádně lehké netbooky s mnoha funkcemi naplňují vize mobilního života

Sdílet

Praha 17. prosince 2009 – Společnost Mio Technology, jeden z předních výrobců přenosných navigačních zařízení, oznamuje, že získala prestižní ocenění iF Product Design Award 2010 za svoje netbooky Mio Litepad N890 a Litepad N1210. Výrobkům Mio se tak dostalo uznání již třetí rok po sobě.

Oba produkty jsou zkonstruovány na základě kombinace estetických a snadno použitelných funkčních prvků. Litepad N890 vyniká bezkonkurenčně nízkou hmotností necelých 900 gramů a kompaktní velikostí pro snadné přenášení. Je vybaven senzorem otočení, takže uživatel může otočit displej o 90° a pohodlně si prohlížet e-knihy, webové stránky a fotografie v zobrazení na výšku. GPS přijímač a modul pro 3.5G mobilní síť umožňují uživatelům navigovat, určit svoji polohu, komunikovat se světem a vyhledávat informace o okolí přes Internet.

Mio Litepad N1210 nabízí veškeré multimediální funkce. Je vybaven grafickým chipsetem ATI a ostrým 12,1" displejem. Podporuje zobrazení HD-ready a přes externí HDMI port s HD video signálem je možné připojit displej s vysokým rozlišením. O 50 % větší touchpad umožňuje ovládat aplikace pomocí gest. Komunikaci na cestách usnadňuje 3.5G* modul a plná bezdrátová konektivita. To vše je vestavěno do štíhlé 24,9mm konstrukce s nízkou celkovou hmotností 1,3 kg. Litepad N1210 je univerzální – hodí se na filmy, fotografie, hry, surfování po webu nebo cokoli jiného.

Justine Liu, ředitelka globální marketinkové komunikace v Mio, řekla: „Mio se zaměřilo na nabídku uživatelských navigačních zařízení a vypracovalo se do pozice, kdy je mnoha uživateli považováno za nejlepší volbu. Udělení ocenění iF Product Design Awards ve třech letech po sobě je dokladem plnění našeho závazku nabízet uživatelské produkty s přitažlivým designem.“

V letošní soutěži iF Design Awards byly Mio Litepad N890 a Litepad N1210 vybrány z 2 468 produktů od 1 016 soutěžících firem z 39 zemí. Výstava všech oceněných produktů ze soutěže iF Design Awards se bude konat od března 2010 do srpna 2010 v Hannoveru a bude přístupná také on-line.

Dostupnost produktů je v každé zemi jiná. Více informací o dostupnosti a cenách získáte u lokálních poboček Mio.

O soutěži iF Design Awards
iF Product Design Awards je jedna z nejstarších světových soutěží, která již déle než 50 let určuje měřítka kvalitativně výjimečného designu. V roce 2009 byla tato soutěž opět věnována propagaci významu prvotřídního designu. Oficiální ceremoniál udělování cen iF Design Awards proběhne v německém Hannoveru 2. března 2010 společně se zahájením šestiměsíční výstavy iF Design Exhibition, kde budou k vidění všechny vítězné produkty.

O společnosti Mio
Společnost Mio Technology vyvíjí a prodává produkty, které svým uživatelům umožňují využít poslední novinky v mobilních službách. Společnost byla založena v květnu 2002 a nyní působí na Tchaj-wanu, v Číně, Evropě, Severní Americe, Austrálii, Japonsku a Jižní Koreji. Mio Technology celosvětově zaměstnává více jak 1200 lidí a své produkty prodává ve více jak 47 zemích. Mio Technology je momentálně jedničkou na trhu s GPS v regionu střední a východní Evropy*. Celosvětově obsazuje třetí příčku.

Mio předpovídá, že mobilní život a mobilní obchod bude v budoucnu základem každodenního života. Produkty, zahrnující autonavigace, osobní navigace a navigační PDA systémy, byly vyvinuty se zaměřením na potřeby zákazníků. Slogan značky Mio, „Explore More“, tedy „Objevte více“, vychází ze snahy zlepšit cesty, kterými lidé vnímají svět, a dát uživatelům vědět, že ho mohou objevovat jednoduše a svobodně.