Hlavní navigace

Miroslav Hrnko jmenován výkonným ředitelem mediální skupiny Lagardere pro ČR

[Tisková zpráva] Praha 30. března 2006 -- Miroslav Hrnko, stávající ředitel pro rozvoj, byl s účinností od 1. dubna 2006 jmenován do funkce výkonného ředitele (CEO) skupiny Lagardere Active Radio International CZ. Miroslav Hrnko bude zodpovědný za běh této mediální skupiny po manažerské stránce a bude podléhat Michelu Fleischmannovi, prezidentovi skupiny.

Sdílet

„Mojí hlavní prioritou je v současné době dále zefektivnit a rozšířit fungování naší skupiny, tak abychom mohli nabídnout našim posluchačům a zákazníkům zlepšené služby, a hodlám se zaměřit i na rozvoj zcela nových aktivit skupiny v České republice,“ vysvětluje Miroslav Hrnko, který před jmenováním do této funkce zastával pozici ředitele pro rozvoj skupiny LARI CZ. Do doby obsazení funkce obchodního ředitele Regie Radio Music, která je nyní po odchodu Martina Konráda ke konci března volná, Miroslav Hrnko řídí též toto mediazastoupení. „Nového obchodního ředitele vybereme v krátké době,“ zdůrazňuje M. Hrnko.

Zatímco provozní záležitosti celé skupiny LARI CZ budou nově spadat pod výkonného ředitele, strategické záležitosti zůstávají hlavně starostí prezidenta skupiny Michela Fleischmanna, který k tomuto jmenování uvádí: „Celá naše skupina se chce velmi razantně opřít do nových aktivit a samozřejmě chceme co nejefektivněji fungovat i v naší stávající doméně, kterou je podnikání na rádiovém trhu,“ vysvětluje Michel Fleischmann. „Miroslav Hrnko má pro funkci výkonného ředitele ideální předpoklady – v rozhlasovém podnikání se pohybuje mnoho let a v naší skupině prošel nejrůznějšími pozicemi. Díky tomu rozumí trhu, posluchačům i zákazníkům, a proto může naši skupinu úspěšně řídit právě v době nadcházející expanze.“

LARI CZ v současné době posiluje své pozice v oblasti prodeje rozhlasové reklamy, a to rozšiřováním počtu rádií zastupovaných prostřednictvím Regie Radio Music. Dále se účastní se svými dvěma projekty TF1 a TE2 výběrového řízení na udělení licencí pro pozemní digitální televizní vysílání. Další nové projekty v oblasti elektronických médií jsou v přípravě.

M. Hrnko působí na radiovém trhu již dlouhou dobu – roku 1998 rozjížděl jako spolupodílník společnosti Evropa 2 Severní Čechy vysílání tohoto rádia v Liberci, poté, co se tato společnost kompletně začlenila do skupiny LARI CZ, se stal regionálním ředitelem Regie Radio Music pro severní Čechy se zodpovědností za program rádia i obchod. Následně se přesunul do Prahy, kde zastával funkci ředitele regionálních prodejů, a spadala pod něj všechna regionální zastoupení Regie Radio Music. Poté se stal ředitelem provozního úseku, zajišťujícího systémové a technologické služby pro celou skupinu, a od začátku letošního roku měl jako ředitel pro rozvoj na starosti nové rozvojové projekty skupiny LARI CZ.

RNDr. Miroslav Hrnko (45) absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, je ženatý a má dvě děti (dcera 19, syn 22).