Hlavní navigace

MiStation vstupuje na trh s novinkou ONEBook Rivendell

[Tisková zpráva] Brno, 11. 2. 2009 - Přední distribuční společnost ELKO TRADING, spol. s r. o., přináší jako první na náš trh novinku od významného výrobce spotřební elektroniky MiSTATION - model ONEBook Rivendell. Jedná se o kompletně softwarově a hardwarově vybavené multimediální zařízení ONEBook včetně GPS navigace pro celou Evropu.

Sdílet

Proč ONEBook?
Název konceptu vychází ze zkratky O.N.E. – Only Need Energy – tedy anglického spojení vyjadřujícího zásadní výhodu tohoto konceptu, kterou je kompletní softwarové a hardwarové vybavení jak pro běžné každodenní uživatele, tak pro odborníky ve svém oboru. Jediné co tedy ONEBook potřebuje je zdroj energie. Třešničkou na dortu je integrovaný přijímač GPS signálu, takže funguje jako plnohodnotná navigace po celé Evropě. Tato koncepce ONEBook je na trhu nová, jelikož ostatní přístroje jsou od konkurence dodávány buď úplně bez SW, nebo v lepších případech pouze s operačním systémem. Koncept ONEBook běží celý na platformě Windows XP, takže je zajištěná plná kompatibilita se všemi běžnými aplikacemi, na které jsou všichni uživatelé zvyklí.

Navigace
Pro účely cestování je možné ONEBook Rivendell využít jako plnohodnotnou navigaci jak v autě, tak i v přírodě. Díky vestavěnému přijímači GPS a anténě, která pokrývá celé tělo přístroje, uživatel vždy ví, kde se nachází a pomocí vestavěné navigace pro celou Evropu se bude pohybovat i v neznámých místech jako by cestu předem znal. Samozřejmostí navigace je hlasový profil a 3D mapy.

Kancelář vždy u sebe
ONEBook Rivendell obsahuje kompletní kancelářský balík pro každodenní práci. Uživatel může bez omezení pracovat s dokumenty, Word (texty), Excel (tabulky), Powerpoint (prezentace), Acces (databáze) nebo Corel (vektorová grafika). Samozřejmostí je pak program pro emailovou komunikaci Outlook a prohlížeč internetu Explorer. Fotografům a grafikům bude napomáhat plnohodnotný software na správu, katalogizaci a prohlížení fotografií a obrázků a to jak bitmapových tak i vektorových či animovaných. Plná komunikace je zajištěna webkamerou a integrovaným mikrofonem.

Podpis na ONEBook
Pokud zákazník navštíví webové stránky www.mistation.cz získá jedinečnou možnost nechat si svůj ONEBook laserem podepsat, nebo si ho nechat označit dle svých představ.

ELKO TRADING, spol. s r.o.
Společnost ELKO TRADING, spol. s.r.o. (dále jen ELKO) je obchodní a velkoobchodní firma, která patří mezi nejvýznamnější distributory působící na trhu ICT od roku 1993. Je aktivní zejména v oblasti výpočetní techniky, spotřební elektroniky, navigační techniky a komunikačního řešení. Ve všech těchto oblastech spolupracuje s významnými partnery a firmami, zejména v ČR a SR. Velký úspěch si firma připisuje také jako hlavní distributor výpočetní a navigační techniky do všech významných hypermarketů působících ve střední Evropě.

Sídlo a centrála společnosti se nachází v Brně v novém ELKO TRADING CENTRU (červen 2006). Zde se nachází hlavní sklady (8 000m2) a kancelářské prostory (700m2). Společnost vlastní též dvě pobočky jednu v Kutné Hoře a druhou ve Frýdku Místku. Za dobu svého působení na trhu si ELKO vybudovalo širokou síť zákazníků, která nyní čítá přes 4000 partnerů. V současné době společnost ELKO zaměstnává okolo 40 zaměstnanců, kteří mají bohaté profesní zkušenosti v obchodní činnosti za více jak 15 let působení firmy na trhu.