Hlavní navigace

Místo v životě začíná

[Tisková zpráva] Již za dva dny, v neděli 5. února ve 20 hodin, uvede televize Nova první díl třináctidílného seriálu Místo v životě. Pokračování příběhu obyvatel malého města Žďár a přilehlého satelitního městečka natočil režisér Jiří Chlumský v produkci společnosti Space Films, do hlavních rolí jsou obsazeni Ondřej Vetchý, Anna Šišková a Barbora Seidlová.

Sdílet

Praha 3. února 2006 – Před dvěma lety byl uveden seriál o životě obyvatel jednoho nového satelitního městečka nazvaný Místo nahoře. Ve volném pokračování s názvem Místo v životě se opět setkáme s oblíbenými hrdiny a také s řadou nových postav.

Co uvidíme v prvním díle nazvaném Návrat?

Martinu Lukešovou (Barbora Siedlová) a jejího přítele Jana Kadlece (Ondřej Vetchý) potkáváme ve chvíli, kdy se Martina dozvídá, že je těhotná. Rozhodnou se po delší době opět vrátit do Žďáru oznámit novinu rodičům Martiny Lukešovým (Simona Stašová a Miroslav Táborský), ale stane se neočekávaná věc…Místostarostka Petra Janatova (Anna Šišková) musí řešit složitý úkol s obyvateli satelitního městečka. Současně netuší, že její manžel advokát Janata (Jan Hrušínský) má milenku a už vůbec nepředpokládá, že by se s ní mohl rozejít. Setkáme se také s dalším novým hrdinou, otcem novináře Kadlece (Luděk Munzar). Vedle hlavních postav se v seriálu můžeme těšit i na další oblíbené tváře – protřelého podnikatele Václava Rokytu (Tomáš Hanák), jeho ženu (Petra Jungmanová), svérázného policistu Šrédra (Bohumil Klepl) či starostu Tichotu (Jaromír Dulava).

Další tvůrci

Scénář k Místu v životě napsali Marek Dobeš, Štěpán Kopřiva, Petr Hudský, Miroslav Vaic a Jan Eisner, za kamerou stál Tomáš Juríček, hudbu složil Michal Pavlíček, text k písni, která seriál provází, napsal Vlastimil Třešňák, zpívají Kamil Střihavka a Bára Basiková.

Produkční zajímavosti

Natáčelo se od 11. července do 4. prosince 2005, celkem 85 natáčecích dnů. Žádná ze scén se netočila ve studiu, ale všechny vznikly v reálném prostředí malého města, které reprezentuje Slaný, a ve vilovém satelitu s bazény a tenisovým kurtem nedaleko Mníšku pod Brdy.

Místo v životě na internetu

Seriál bude mít od 5. února i vlastní internetové stránky, které najdete na adrese www.nova.cz. Naleznete tam vše o seriálu, jeho zákulisí i o hlavních představitelích.

Místo v životě od 5. února každou neděli ve 20 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).