Hlavní navigace

MISTROVSTVÍ SVĚTA V HOKEJI NA VLNÁCH ČESKÉHO ROZHLASU 1 - RADIOŽURNÁL

[Tisková zpráva] Od pátku 2. května začnou v kanadských městech Quebecu a Halifaxu boje o titul hokejového mistra světa a s Českým rozhlasem 1 - Radiožurnál se budete moci přesunout přes oceán, přímo na tribuny stadionů. Reportéři Filip Šedivý a Tomáš Lörincz budou každý den aktuálně informovat o dění na šampionátu, hlavním objektem jejich zájmu pak bude český národní tým.

Sdílet

Čeští hokejisté se na mistrovství představí hned první den, když od sedmi hodin středoevropského času nastoupí proti Dánsku. Radiožurnál z tohoto zápasu do svého vysílání zařadí pravidelné vstupy, třetí třetinu odvysílá celou v přímém přenosu.

O dva dny později v neděli 4. května je na programu vrchol základní skupiny z pohledu českého výběru, kterému se v Quebecu postaví silný ruský tým. Tento zápas začne opět v sedm hodin večer a přímým přenosem bude odvysílán celý.

Závěrečné vystoupení v základní skupině pak obstará duel s Italy v noci z úterý na středu, který je na programu jednu hodinu po půlnoci. Po pravidelných vstupech z úvodních dvou třetin bude následovat přímý přenos znovu pouze ze závěrečného dějství.

Další přenosy ze zápasů českého týmu budou do programu zařazeny operativně podle vývoje turnaje. Osmifinálové skupiny se budou hrát od 8. do 12. května, důležitá čtvrtfinále budou moci fanoušci sledovat ve středu 14. května. Semifinále je na programu v pátek, závěrečné boje o medaile o víkendu. Kromě zápasů českého týmu budou reportéři sledovat samozřejmě dění i v ostatních zápasech, do vysílání pak budou zařazeny rozhovory a další publicistické pořady, natočené přímo v dějišti šampionátu.