Hlavní navigace

Mistrovství světa v plážovém fotbalu poprvé v historii na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Ve dnech 2. - 12. listopadu 2006 se v brazilském Rio de Janeiru na slavné pláži Copa Cabana uskuteční Mistrovství světa v plážovém fotbalu a Galaxie sport ho jako první odvysílá v přímém přenosu! Diváci se mohou těšit celkem na 15 přímých přenosů. Hned první budete moci sledovat na Galaxii sport již v pondělí 6. listopadu ve 12:35 hodin, kdy se utkají týmy Nigérie a Bahrajnu.

Sdílet

V Hradci Králové 2. listopadu 2006 – Zrod tohoto relativně mladého sportu zůstane navždy tajemstvím, ale je jisté, že sportovní kanál Galaxie sport bude první televizí v České republice a na Slovensku, která živě odvysílá zápasy z Mistrovství světa v plážovém fotbalu. Plážový fotbal, neboli beachsoccer, je jedním z nejrychleji se rozvíjejících profesionálních sportů a má ve světě minimálně stejnou vážnost jako futsal. Rekreačně se tato odrůda fotbalu hraje již mnoho let, ale až v roce 1992 byla stanovena oficiální pravidla.

Kolébkou beachsocceru je již zmiňovaná Brazílie. Doposud se Mistrovství světa konalo jedenáctkrát a z toho Brazílie vyhrála devět titulů a je tedy i víc než favoritem letošního šampionátu. Největšími soupeři brazilskému týmu budou Francouzi, kteří přijedou do Rio de Janeira obhajovat loňský triumf. Nesmíme však zapomenou ani na silné týmy Argentiny, Uruguaje, Peru, Španělska a Portugalska.

Poprvé v historii se i mužstvo České republiky zúčastnilo kvalifikace o postup na Mistrovství světa. Svěřenci trenéra Oldřicha Prohla bohužel zaplatili nováčkovskou daň a po porážkách 5:6 s Belgií a 2:5 s Německem se museli vzdát snu zahrát si na slavné pláži Copa Cabana.

Přímými přenosy Vás budou provázet zkušení komentátoři Galaxie sport Tomáš Radotínský, Jakub Otava a Václav Pilný.

Sledujte historicky první přímé přenosy z Mistrovství světa v plážovém fotbalu od pondělí 6. listopadu na Galaxii sport.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).